Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi, kurbanlık satışlarının sorunsuz ve sağlıklı bir ortamda yapılabilmesi amacıyla ilçede iki noktada ‘geçici canlı hayvan satış yeri’ kuruyor.  Çamlıca Mahallesi’ndeki büyükbaş hayvan satış pazarı, 13 Mayıs’ta Antalyalılara hizmet vermeye başlayacak.

Kepez’de kurban bayramı hazırlıkları başladı. Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin’in talimatıyla vatandaşların ve besicilerin alışverişlerini sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde yapabilmesi amacıyla ilçede kurban satış yerleri oluşturuldu.
Kepez Belediye Encümeni’nin kararı ve Başkan Vekili Refik Emre Altekin’in onayıyla ilçenin iki bölgesinde kurban satış yeri belirlendi. 
Çamlıca Mahallesi Köseler Caddesi’nde büyükbaş, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ise küçükbaş hayvan pazarı kuruldu. Pazar alanları için nüfus yoğunluğunun az olduğu bölgeler tercih edildi. Pazar yerleri, yurdun dört bir yanından gelecek olan besicilere tahsis edilmeye başlandı.

PAZARIN BAKIM VE ONARIMI YAPILIYOR

Kepez Belediyesi, Çamlıca Mahallesi’nde kurulan yaklaşık 1500 büyükbaş hayvan kapasiteli geçici hayvan pazarını kurbanlık satışına hazırlıyor.
Bu kapsamda Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, pazar alanının içerisindeki yolları yeniden düzenledi. Greyder yardımıyla, kamyonlar tarafından getirilen kırık asfalt malzemesi yola serildi. Daha sonra silindir makinesiyle bu malzeme sıkıştırılarak, yolun zemini sağlamlaştırıldı.
Zabıta İşleri Müdürlüğü ekipleri de, canlı hayvan satış yerindeki sosyal tesislerin bakım ve tamiratını gerçekleştiriyor.

PAZARDA KURBANLIK SATIŞI 13 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Başkan Vekili Altekin, oluşturdukları geçici canlı hayvan satış yerleriyle vatandaşlara ve yurdun dört bir yanından gelen besicilere huzurlu ve sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilme imkânı sunacaklarını söyledi.
Kurbanlık hayvan satışında vatandaşların ve esnafın mağdur olmaması için gerekli olan hazırlıkları yaptıklarını aktaran Altekin, Çamlıca Mahallesi’ndeki büyükbaş hayvan pazar alanında kurbanlık satışının 13 Mayıs’ta başlayacağını kaydetti. Altekin, Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki küçükbaş hayvan pazarının ise önümüzdeki günlerde hizmete açılacağını dile getirdi.  Kent sakinlerinin, hayvan pazarlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi için bulvarlara ve caddelere yön tabelaları konulacağı da ifade edildi.
BELEDİYE PAZARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

Kepez Belediyesi, vatandaşların ve besici esnafının taleplerini karşılanması amacıyla pazar alanlarında zabıta ekibi görevlendiriyor. Besicilerin su ve elektrik ihtiyacını karşılayacak olan Kepez Belediyesi, pazar alanı ile çadırların rutin temizliğini de yapıyor. İl dışından gelen besicilerin zorluk yaşamaması için kurban satış alanlarında temel ihtiyaçların karşılanacağı bölümler bulunuyor.  Kurbanlık satış yerlerinde zabıta noktası, mescit, market, lokanta, banyo ve dinlenme bölümlerinden oluşan prefabrik yapılar ile otopark alanı ve farklı noktalara kurulan tuvaletler yer alıyor.

KOCAGÖZ’DEN KEPEZ’E CANLI HAYVAN BORSASI

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, geçici hayvan satış yerlerini canlı hayvan borsası projesiyle kalıcı hale getiriyor.
Başkan Kocagöz’ün ilçeye vaat ettiği 107 proje arasında yer alan ‘canlı hayvan borsası’ ile ilçedeki yerel hayvancık sektörünün desteklenmesi ve canlı hayvan ticaretinin kolaylaştırılması amaçlanıyor.
Proje kapsamında hayvan satışları ve alımları için düzenlenmiş, modern ve hijyenik koşullara sahip bir pazar alanı oluşturulacak.  Canlı hayvan borsası, hayvan sağlığı standartlarına uygun şekilde işletilecek.

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours