Paylaşmak Güzeldir..

Ülkemizde orman yangınlarının önlenmesi, toplumumuzda orman yangınlarına farkındalığın oluşturulması amacı ile Tarım ve Orman Bakanlığı 81 ilde eş zamanlı olarak Orman Benim Kampanyası başlattı.

81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan “Orman Benim” kampanyası kapsamında Antalya’da Vali Hulusi Şahin’in katılımıyla Nebiler Mahallesi’ndeki ormanlık alanda etkinlik düzenlendi.
Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, İl Jandarmam Komutanı Tarık Hekimoğlu, AFAD Antalya Müdürü Necmi Erçin, kurumları personeli, orman gönüllüleri ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ormana atılan çöpler temizlendi, orman bölge müdürlüğü personeli yangına sebebiyet verecek çalıları ve ağaçları budadı.
Zümrüt Yeşili Ormanları Koruma Bilinci Aşılandı
Orman Benim Kampanyası dahilinde birlikte olduklarını ifade eden Vali Şahin ” Türkiye’nin 81 ilinde 922 ilçesinde benzer etkinlikler yapılıyor. Bizler bugün bir bilinç oluşturmak için toplandık. Bu bilinç öncelikle zümrüt yeşili ormanlarımızın koruma bilinci, muhafaza etme bilinci ve ülkemizi daha da yeşil hale getirme bilinci. Bu bilinci önce çocuklarımıza vereceğiz. Onlar kendi babalarını, ailelerini yetiştirecekler, eğitecekler ve uyaracaklar” dedi.
Geri Dönüşüme Önem Vermeliyiz
Plastik ve cam gibi çöplerin yangına sebebiyet verdiğine dikkat çeken Vali Şahin “Bu plastiğin hepimize zararı var. Yiyeceklerimize bulaşıyor, içeceklerimize bulaşıyor, her yere zarar veriyor. O yüzden çok dikkat etmemiz lazım ve geri dönüşüme çok büyük önem vermemiz lazım. Bu etkinliğin de bu açıdan çok önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah çocuklarımızın bilinci artıkça ülkemizin orman varlığı da artacaktır” dedi.
Konuşmasının ardından Vali Hulusi Şahin, protokol üyeleri, ormancılar, jandarma, polis ve AFAD personeli, TEMA ve orman gönüllüleri ve öğrencilerimiz ile birlikte ormanlık alana atılan çöpleri topladı.

Antalya Valiliği / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours