Paylaşmak Güzeldir..

Manavgat Belediyesi’nin eğitim kurumları olan Side, Çolaklı, Sarılar, Taşağıl Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri ile Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi, Side Gençlik Merkezi ve Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104’ncü yıl dönümünü muhteşem etkinlikler düzenleyerek kutladı.

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını’nın daha coşkulu bir şekilde kutlanması amacıyla muhteşem bir etkinlik programı hazırlattı. Manavgat Belediyesi’ne bağlı eğitim kurumlarının organize ettiği kutlama programı kapsamında Çocuk Kültür Merkezi, Side Gençlik Merkezi, Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi, Side, Sarılar, Çolaklı ve Taşağıl Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte Atatürk Kültür Merkezi’nde gösteri düzenledi. Öğretmenleriyle birlikte ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yüzlerce çocuk, ellerinde Türk Bayrakları ile AKM’ye kadar kortej düzenledi. Uluslararası Halk Dansları Topluluğu ve Manavgat Belediyesi’nin Özgürlük Bandosu da Cumhuriyet ve çocuk marşları ile yürüyüşe eşlik etti. 23 Nisan kutlamalarına katılan çocuklar, büyük bir özenle hazırladıkları şiir, dans ve halk oyunları gösterilerini kent halkına sergiledi. Çocuklar ve öğretmenler, günün anlamına ithafen Türk Bayrağının rengi olan kırmızı- beyaz elbiseleri giydi. Çocukların muhteşem performansı ise izleyenlerden büyük alkış aldı.

BAŞKAN KARA;“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN VARIZ”

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat Belediyesi’nin eğitim kurumlarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladığını belirtti. Başkan Niyazi Nefi Kara, “Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Sevgili çocuklar, sizler bizlere atalarımızın emanetisiniz. Bizler, o emanete dün olduğu gibi bugün de sahip çıkacağız. Bugün sizin bayramınız. Gönlünüzce eğlenmek hepinizin hakkıdır. Sadece sizlere değil bütün dünya çocuklarına ihtafen adlandırılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Önümüzdeki süreçte savaşsız, kavgasız ve yan yana büyüyen bütün dünyanın çocuklarımızın olması en büyük temennimiz. Bizler, sizler için varız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Yarının büyüklerisiniz. Sizlerin daha sağlıklı ve daha güzel bir ülkede yaşamasını sağlamak bizlerin görevi.Bu bilinçle bayramın gerçek sahiplerinin bayramını tekrar kutluyorum. Hepinizin gözlerinden öpüyorum” dedi.

Manavgat Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours