Paylaşmak Güzeldir..

Kumluca Ticaret ve sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Finike Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Geyikçi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Finike Belediye Başkanlığı görevine yeniden seçilerek güven tazeleyen Mustafa Geyikçi, KUTSO Başkanı Fahri Özen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Geyikçi’ye yeni dönem için hayırlı olsun dileğinde bulunan KUTSO Başkanı Özen, önümüzdeki süreçte Batı Antalya ekomisini geliştirecek projelerle ilgili işbirliği çalışmalarının artarak süreceğini dile getirdi.

Batı Antalya’yı tarımdaki gibi turizmde de marka yapmalıyız

Finike Belediyesi olarak geçtiğimiz 5 yıl boyunca hem ilçenin hem de Batı Antalya ekonomisinin gelişmesi için yaptıkları çalışmaların önümüzdeki 5 yıl boyunca da artarak süreceğini ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, bölge ekonomisinin güçlenmesi için en büyük paydaşlarının KUTSO olacağını ifade etti. Batı Antalya’nın en önemli ekonomik gücünün tarım sektörü olduğunu dile getiren Başkan Mustafa Geyikçi, “Tarım sektörümüzde sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin en önemli üretim bölgelerinden biriyiz. Tarım sektöründeki önemli markamızı turizm sektörümüzü de geliştirerek bölgemizin ekonomik gücünü artırmalıyız. Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Antalya’nın turizmdeki kalitesini Batı Antalya’da da geliştirmeliyiz. Bu açıdan özellikle butik ve alternatif turizm için projelerimizi hazırladık. Bu projeleri hayata geçirerek Finike başta olmak üzere tüm Batı Antalya’da önemli bir turizm geliri sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Batı Antalya ekonomisinin güçlenmesi için KUTSO en önemli paydaşımızdır

Bölgenin tarihi dokusu, doğası ve alternatif turizm rotalarının bölge turizminde çok önemli değerler olduğunu da ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, “Bölgemizde antik kentler, eşsiz sahiller, yürüyüş yolları, tırmanış alanları gibi birçok farklı alternatif bulunuyor. Bizlerin bu değerleri turizm gezginlerine tanıtmak ve onların tercihlerinde önemli bir yer haline getirmek gerekiyor. Bu çalışmaların yapılması ile bölgemizin turizm gelişimi sağlanacaktır. Bunda da KUTSO bizim önemli bir paydaşımız olacaktır. Turizmin yanı sıra tarımda ve ticarette de yapılacak çalışmalar ile bölge ekonomimizi geliştirip, vatandaşlarımızın ekonomik olarak güçlenmesini sağlamalıyız. Finike Belediyesi olarak yapılacak her türlü olumlu çalışmaya ortak olmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Uyumlu çalışmamız devam edecek

Finike Belediyesi ile geçtiğimiz dönem boyunca her zaman uyum içerisinde çalıştıklarını bu uyumun önümüzdeki süreçte de artarak devam etmesini istediklerini dile getiren KUTSO Başkanı Fahri Özen, “Batı Antalya’nın tarımını, turizmini, ticaretini geliştirecek her projede yer almaya hazırız. Geçtiğimiz dönemde bu çalışmaları birlikte yaptık. Şimdi bu çalışmaları artırarak bölgemizin gücünü birlikte hak ettiği noktaya getireceğiz. Batı Antalya’nın güçlenmesi, Antalya’nın güçlenmesi demektir. Biz Mustafa Geyikçi başkanımızla birlikte bu gücü önümüzdeki dönemde göstereceğiz. Ben bir kez daha kendisini tebrik ediyor ve görevinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kumluca Ticaret ve sanayi Odası / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours