Paylaşmak Güzeldir..


Vali Hulusi Şahin Akdeniz Üniversitesi Camii’nde kılınan bayram namazının ardından Antalyalılarla bayramlaştı. Huzurevindeki yaşlıları, Şehir Hastanesindeki hastaları, şehit ailelerini, yol kontrol noktasında görevli jandarma ve emniyet personelini ziyaret eden Vali Şahin Ramazan Bayramının milletimiz ve tüm İslam alemi için sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde geçmesini diledi.
Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Milletvekilleri Hilmi Durgun ve İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve kurum müdürleri ile beraber Akdeniz Üniversitesi Camiinde kılınan Bayram namazının ardından Antalyalılar ile bayramlaştı.
İki Kuşak Bir Çatı Altında Buluştu
Ramazan Bayramı vesilesiyle ziyaretlerde bulunan Vali Şahin, eşi Ebru Şahin ile birlikte Antalya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki yaşlıları ziyaret etti. Ebru Şahin’in himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinesinde yürütülen ‘İki Kuşak Bir Çatı Altında’ Projesi kapsamında Sabiha Gökçen Anaokulu öğrencileri de ziyarete eşlik ederek yaşlıların bayramını kutladı.
Huzurevinde Malatya’dan ve Hatay’dan gelen depremzede yaşlıların da ayrıca bayramını kutlayan Vali Şahin “İki Kuşak Bir Çatı Altında” Projesinin çok özgün ve çok özel bir proje. Böylece siz değerli büyüklerimiz torun sevgisini gidermiş oluyorsunuz. Güzel çocuklarımız da sizlerle beraber zaman geçirme fırsatı buluyorlar. Bu projeyi destekledikleri için Anaokulumuzun öğretmenlerine ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ‘Köyde Bir Kardeşim Var Projesi’ ile Antalya’mızdaki birleştirilmiş sınıfı olan okullarımızı tek tek ziyaret eden ve o anlamlı projenin ardından bu güzel projeye imza atan Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Ar-Ge birimindeki tüm personelimizin, okullarımızın, çalışanlarımızın eline sağlık.” dedi.
Şehit Aileleri En Kıymetli Emanetimiz
Huzurevinin ardından sırasıyla Şehit Piyade Yüzbaşı Barış İbrahim Yurtseven, Şehit Hemşire Canan Akkuş, Şehit Jandarma Çavuş Şükrü Onay’ın ailelerini ziyaret eden Vali Şahin, şehit ailelerimizin bayramını kutladı.  Şehit ailelerinin Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk halkının en kıymetli emaneti olduğuna vurgu yaparak, devletin tüm birimleriyle her zaman şehit ailelerinin yanlarında olacağını ifade etti.
Bayram Çocuklarla Güzel
Bayram vesilesiyle Şehir Hastanesindeki çocukları da ziyaret eden Vali Şahin, hasta çocukların sağlık durumu hakkında doktorlardan ve ailelerinden bilgi aldı. Çocuklara acil şifalar dileyerek bayram hediyesi takdim etti.
Güvenlik Güçlerinin Bayramını Kutladı
Son olarak Döşemealtı ve Aksu Polis-Jandarma Yol Kontrol Noktalarını ziyaret eden Vali Şahin, telsiz marifetiyle bayramda görevi başında olan polis ve jandarma personelinin bayramını kutladı.
Suriye Görev Gücü kapsamında sınır ötesinde görevli Konyaaltı Komando Bölüğü askerleriyle de görüntülü görüşme gerçekleştiren Vali Şahin,  yurtiçinde ve yurtdışında zalime yavuz, mazluma yunus olan, şanlı Türk bayrağımızın gururla dalgalanması için canını hiçe sayarak görevini en güzel şekilde ifa eden tüm güvenlik güçlerimize görevlerinde kolaylıklar diledi.
Bayramı Kendimize ve Sevdiklerimize Zehir Etmeyelim
Döşemealtı Polis- Jandarma Yol Kontrol Noktasında Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Ramazan Bayramı süresince ağırlıkla yerli misafirlerimizi şehrimizde ağırlıyoruz. Almış olduğumuz tedbirler sayesinde büyük çaplı ölümlü kazalar geçen yıllara oranla oldukça düşük seyretti. Özellikle İçişleri Bakanlığımızın inisiyatifi doğrultusunda emniyet kemeri ve hız kontrollerine ağırlık veriyoruz. Vatandaşlarımıza hayırlı bayramlar diliyorum. Bayram sonunda dönüş yolculuğuna geçecek misafirlerimize seslenmek istiyorum. Lütfen hız sınırlarına uyalım. Emniyet kemerlerimizi takalım. Bayram tatilini kendimize ve sevenlerimize zehir etmeyelim” dedi.

Antalya Valiliği / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours