Geleceğin Ticareti ATSO’da Konuşulacak

Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya’nın en büyük B2B Networking etkinliğine hazırlanıyor. 23 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan hibrit etkinlikte, iş dünyasının yapay zekâ destekli platform ile uluslararası yeni nesil iş birlikleri oluşturacağını kaydeden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Teknolojileri konuşan, gıpta eden değil, bizzat teknolojiyi üyelerine sunan bir Oda olmak birinci önceliğimiz” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya ve TR61 Bölgesi’ndeki (Antalya, Isparta, Burdur) iş insanlarını “ATSO B2B Networking” etkinliğinde bir araya getiriyor. 23 Mayıs 2024 tarihinde ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan etkinliğe www.atsob2b.org.tr adresinden ön kayıt yapılarak katılım sağlanabilecek. ATSO B2B Networking etkinliğinde, yapay zekâ destekli platform ile uluslararası yeni nesil iş birlikleri oluşturacaklarını kaydeden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Odamızda faaliyet yürüten 49 Meslek Komitemiz ile bu faaliyetlere yenilikçi çözüm ve öneriler sunan firmaların bir araya geleceği etkinliğimizde, üyelerimizin ticari potansiyellerine destek vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Antalya’nın kalkınması ve katma değerli üretimin artması için önemli bir etkinliğe imza attıklarını belirten ATSO Başkanı Bahar, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bölgemiz için ticaretin, ihracatın ve dijitalleşmenin geliştirilmesine önemli bir katkı sunacak etkinliğimizde, kısa sürede sonuç odaklı ve etkili bir networking etkinliği olacak. Burada asıl hedefimiz, katma değerli ürün sayısının artırılması, ihracatta kentimizin rekabet avantajının korunması ve ileri teknoloji ürünlerin hızla Antalya’mızda yaygınlaşmasını sağlamak. Bu yüzden hızlı kararlar alarak sonuç alan faaliyetler geliştirmek zorundayız. Bu perspektif ve vizyonla çalışmalarımızı hayata geçirmek, kentimize ve ülkemize karşı sorumluluğumuz.”

Antalya’nın İlk Yapay Zekâ Destekli Yeni Nesil Networking Etkinliği

Yapay zekâ destekli “B2B Matchmaking” teknolojisinin kullanılacağı etkinliğin, katılımcıların projelerine, iş geliştirme faaliyetlerine ve devam eden çalışmalarına büyük bir katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Ali Bahar, “Mevcut girişimcilerimiz iş ağlarını daha da geliştirme fırsatı bulacaklar ve girişimci adaylarımızın da yatırımcılar ile buluşmasına, yeni iş birliği olanakları yaratmasına katkı sağlayacağız. ATSO’da 49 meslek komitesinde faaliyet gösteren grup üyelerinin ve katılımcıların kısa sürede birbirlerini etkin olarak tanımalarını sağlayarak, ticari ilişkilerini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefle, bölgemizin ticari ve sanayi kapasitesi ile iş birliği imkânlarının gelişmesine de katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Uluslararası bir platformda iş dünyasının bir araya geleceğini ifade eden Başkan Bahar, “Hibrit olarak gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz, Trendyol ana sponsorluğunda, Ideasoft ve Sipay başta olmak üzere birçok firmanın da sponsor olarak katkı sağladığı, alanında uzman konuşmacıların yer aldığı ücretsiz bir etkinlik” dedi. 

İhtiyaç ve Beklentiler Doğrultusunda Ticari Eşleşmeler Sağlanacak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bölgenin ekonomik kalkınması için sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler üretme vizyonumuzla yola çıktıklarını kaydeden ATSO Başkanı Ali Bahar, “Teknolojiyi konuşan, gıpta eden değil, bizzat teknolojinin kendisini üyelerine sunan bir Oda olmak birinci önceliğimiz. Yapay zekâ, günümüzün en önemli teknolojik trendlerinden biri haline geldi. Oda olarak, bu önemli teknolojiyi iş dünyamıza entegre etmek ve üyelerimizin rekabet gücünü artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Geleceğin ticaretinde yapay zekânın önemli bir rol oynayacağına inandıklarını ifade eden Bahar, “Her ne kadar ikili görüşmeler ve networking çalışmaları genellikle yüz yüze gerçekleştirilen etkinlikler olsa da, doğru iş birliklerinin ve uygun eşleşmelerin sağlanabilmesi için böyle bir teknolojik networking etkinliğini organize ettik. ATSO B2B Networking ile yapay zekâ, aplikasyona girdiğiniz sektörel ve ticari bilgiler doğrultusunda ihtiyaç ve beklentilerinizi tespit ederek sizin en doğru katılımcı ile eşleşmenizi sağlayacak” dedi.

Doğru Müşteri ve İş Ortağı Eşleşmesini Hedefliyoruz

Üyelerinin ticari değerler oluşturması ve sektörün en iyilerini bir araya getirmek istediklerini ifade eden Başkan Ali Bahar, “Her bir üyemiz bu etkinlik ile iş potansiyeline uygun olan 10 firma ile B2B Networking iş görüşmeleri gerçekleştirebilecek. Üyelerimiz isterlerse etkinliğe çevrimiçi olarak da katılım sağlayabilecekler. Bu sayede teknolojinin tüm imkânlarından sonuna kadar yararlanmış olacağız” diye konuştu. Yenilikçi teknolojilere ve girişimciliğe büyük önem verdiklerini dile getiren ATSO Başkanı Bahar, “Yenilikçi bir konsept ve benzersiz bir yapay zeka teknolojisi ile üyelerimizi buluşturmayı ve onların en doğru müşteri ve iş ortağı adayları ile ikili iş görüşmeleri yapmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Üyelerimizin ticari değer oluşturmalarına destek olmak ve sektörün en iyileri ile bir araya getirmek, bizim en büyük hedeflerimizden biri. Bu heyecanla etkinliğimize tüm üyelerimizi ve girişimcilerimizi bekliyoruz” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours