Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Antalya’da ilk kez üst üste ikinci defa Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan ilk isim oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Hizmet Binası’nda Antalyalılara seslenen Başkan Muhittin Böcek, “Bizi seven bize oy veren herkese teşekkür ederim. Hepinizin başkanıyım” dedi

31 Mart Yerel seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Antalya’da kesin olmayan sonuçlara göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Antalya Büyükşehir Adayı Muhittin Böcek, seçimleri kazandı. Sonuçların netleşmesiyle birlikte binlerce Antalyalı ilk olarak CHP Antalya İl Başkanlığı önünde toplandı. Ellerinde Türk bayrakları ile sevinç gösterilerinde bulunan vatandaşlar Başkan Muhittin Böcek’in alana gelmesiyle büyük bir sevinç yaşadı.CHP İl Başkanlığı önünde toplanan halka seslenen Başkan Muhittin Böcek, tüm Antalyalılara teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASINDA ANTALYALILARLA BULUŞTU

Başkan Muhittin Böcek, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Eski Hizmet Binası önünde toplanan binlerce Antalyalıyla buluştu. Yoğun sevgi gösterisinde alana gelmekte zorluk çeken Başkan Muhittin Böcek, Belediye Binası önünde toplanan binlerce vatandaş tarafından karşılandı. Başkan Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi eski hizmet binasına gelerek balkon konuşması yaptı. Belediye önünde toplanan yoğun kalabalığa hitap eden Başkan Böcek, Antalya’nın 19 ilçe 913 mahallede kendisine destek olan Antalyalı hemşerilerine teşekkür etti.

İKİNCİ KEZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ KAZANAN İLK İSİM

Konyaaltı Belediyesi başkanlığında 4 dönem üst üste kazandıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Başkan Muhittin Böcek, Antalya’da ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanlığına üst üste ikinci kez kazandığını belirterek, “4 dönem üst üste Konyaaltı’nda belediye başkanlığı yaparak rekor kırmıştım. Üst üste ikinci defa Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni kazandıran sizler oldunuz. Bizi seven bize oy verenleri mahcup etmeden çalmadan çırpmadan, halkıma hesap vererek geldim bugünlere. Hepinizin başkanıyım. Herkesin başkanı olmaktan bir an bile ayrılmayacağım. 14 ilçe belediyeyi aldık. Rekor kırmaya devam edeceğiz” dedi.

ANTALYA’DA HİÇ BİR BAHANEYE SIĞINMADIK

Başkan Böcek, “Birileri balkonlarda konuşmalar yapıyordu. Antalya’mızda hiçbir bahaneye sığınmadan dimdik ayaktayız. Bundan sonra da sosyal yardımlarımızı en yüksekten vermeye bütün vatandaşlarımızın derdiyle dertlenmeye belediyecilik anlayışımız ile hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. 5 yıl personelin maaşını ödeyemez, sosyal yardımları düşürür dediler. İlklere adım attık. Seçim meydanlarımızda ne söylediysek tek tek hayata geçireceğiz. Hani bilirsiniz siyasi partileri ayar etmeye çalışan ağa babalar vardı. Ağa babaları olarak Gazipaşa’dan Kaş’a kadar afişler yaptılar. Yeri geldi afişlerimizi yırttılar ama sandıktan yırtamadılar” diye konuştu.

60. ALTIN PORTAKALI BİZ YAPACAĞIZ

Mazbatayı alır almaz söz verdiği projeleri yerine getireceğini, söyleyen Başkan Böcek, “Altın Portakal Film Festivalini siyasete alet ettiler. ‘60’ncı Altın Portakal Festivali’ni birlikte yapacağız. Bana oy veren vermeyen herkesin başkanı olmaya devam edeceğim. Bu seçimi Antalya kazandı. Siz kazandınız. Tüm Antalyalı vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANLARLA HALKI SELAMLADI

Başkan Böcek daha sonra Muratpaşa Belediye Başkanlığı’na seçilen Ümit Uysal ve Konyaaltı Belediye Başkanı seçilen Cem Kotan, Aksu Belediye Başkanlığını kazanan İsa Yıldırım ile birlikte vatandaşları selamladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours