Paylaşmak Güzeldir..

 

Merhum Büyük Birlik Partisi Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile 16 yıl önce birlikte çektirdiği Che Guevara resimli şapkalı fotoğrafını ve şapkasını gözü gibi koruyor.

 Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak Köprülü Kanyonda   Su sporları eğitmenliği yapan ve Dallas Rafting İn sahibi 16 yıl önce merhum BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak Köprülü Kanyon’da rafting sonrası çektirdiği Che Guevara şapkalı fotoğrafını gözü gibi koruyor.

Manavgat Köprülü Kanyonda rafting su sporları eğitmenliği yapan Dallas raftingin sahibi   Hüseyin Tırnaksız, vefatından bir yıl önce 2008 yılında Köprülü Kanyon’da Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte ‘Che Guevara’ resimli şapkasıyla çektirdiği fotoğrafın kendisi için çok büyük anlamı olduğunu söyledi.

5 yıl önce Antalya’nın Alanya ilçesine bir toplantı için gelen merhum Yazıcıoğlu’nun Köprülü Kanyon’da oğlu Furkan’la birlikte rafting yaptığını belirten Tırnaksız, su sporunu yaptıktan sonra birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiklerini anlattı. Che Guevara resimli şapkasını çıkarmak isterken Yazıcıoğlu’nun ‘Başkası olma kendin ol. Bu ülke ne ne çektiyse kendisi olmayıp başkası olanlardan çekti. Solcu isen solcusundur. Kendini nasıl mutlu hissediyorsan öyle ol ve öyle kal.” diyerek Che Guevara fotoğraflı çıkarttırmadığını aktardı.     

Kendisinin sol görüşlü olmasına karşı Yazıcıoğlu’nun doğal ve içten olmasından etkilendiğini belirten Tırnaksız, 29 Mart yerel seçimleri öncesi Kahramanmaraş Keş Dağı’nda geçirdiği helikopter kazası sonrası hayatını kaybettiği 25 Mart 2009 yılında onun için saatlerce  gözyaşı döktüğünü kaydetti.

Su sporu eğitmeni Tırnaksız, Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 15’nci yıl dönümünde Köprülü Kanyon’da yaşadığı anısını şöyle anlattı: “Merhum Yazıcıoğlu ile birlikte çektirdiğim fotoğraf benim için çok değerli. Hatıra fotoğrafında sevgi ve hoşgörü var. Hatıra fotoğrafı çektirirken bir solcu olarak belki yanlış anlar diye Che Guevara resimli şapkamı çıkarmak istedim. Şapkayı başımdan çıkarmamı istemeyerek ‘ başkası olma kendin ol, doğal ol hiç çekinme. Farklı dünya görüşüne sahip olsak da Yazıcıoğlu’nun engin hoşgörüsü beni çok etkiledi. Günümüzde Muhsin Yazıcıoğlu gibi engin hoşgörü sahibi liderlere çok ihtiyaç var. Maalesef gerçek ki sağlığında kıymeti pek bilinmedi.   ” ifadesinde bulundu.

Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 yılında Kahramanmaraş’a seçim çalışması için gittiğinde Kahramanmaraş’tan Çorum’a hava yolu ile giderken helikopterinin Keş Dağı’nda düşmesi sonucu helikopterde bulunan pilot dahil 6 kişi hayatını kaybetmişti.

Abdurrahman Büyükkeskin / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours