Paylaşmak Güzeldir..

İyi Parti tarafından Kepez Kent Meydanı’nda düzenlenen iftar programına yoğun katılım oldu. Kalabalığa seslenen İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, gençlere yönelik projelerini anlattı. Ünal, staj ve çıraklık mağdurlarının da sesi olacağını söyledi

İyi Parti iftar programı Kepez Kent Meydanı’nda düzenlendi. Programa İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal da katıldı. Katılımın yoğun olduğu iftar programında davetlilere seslenen Ünal, “İftarımızı Allah kabul etsin. İftara katılım düşündüğümüzün çok üstünde oldu. Bu nedenle mağdur olan insanlarımızdan kendi adıma özür diler, helallik isterim” dedi.

GENÇLERE YÖNELİK PROJELER

Konuşmasında gençlere seslenen Ünal, “Bizim Yarınımız Projesi ile şehrimizi, Antalyalı çocuklarımızın ve gençlerimizin hep yaşamak isteyecekleri cazibe merkezi haline getireceğiz. Gençlerin orta ve uzun vadede sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayabileceği, fırsat eşitliğinin hüküm sürdüğü bir Antalya hayalimizle gerçekleştireceğimiz projemiz çerçevesinde, gençlerimizin ücretsiz yemek yiyebileceği, kahve içebileceği, spor yapabileceği, danışmanlık hizmetleri alabileceği, uzmanların yönetip denetleyeceği gençlik merkezleri açacağız. Belediyemizin gençlerimize sağladığı burs desteklerimizin sayısını ve miktarını artıracağız. Barınma desteği için öğrenci evleri açacağız.Toplu taşımayı öğrencilerimize ücretsiz hale getireceğiz. Yardıma ihtiyaç duyan gençlerimiz için rehabilitasyon merkezleri açacağız. E-spor, futbol, yüzme, tenis, satranç gibi gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak etkinlikleri artıracağız” dedi.

GENÇLERİ İSTİHDAM EDECEĞİZ

Ünal gençlere yönelik konuşmasının devamında, “Meslek edinme kurslarının sayısının artırılması için destekler sunacak, sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapıp gençlerimizin mesleki yeterliliğini artırarak iş bulmalarını sağlayacağız. Okul çağındaki çocuklarımıza sağlıklı ve ücretsiz bir öğün yemek vereceğiz. Gençlerimizin yoğun olarak vakit geçirdikleri ve sosyalleştikleri bölgelerde ücretsiz Wi-Fi noktaları kuracağız. Gençlerimiz için ücretsiz yapay zekâ, kodlama, tasarım ve oyun atölyeleri kuracak, gençlerimizin kendilerini gerçekleştirmeleri için onların her adımda yanında olacağız. İmkânı olmayan gençlerimizin kaliteli otellerde tatil yapmalarını sağlayacağız. Mesleki Eğitim Merkezlerinin sayısının ve kapasitelerinin artırılması için girişimlerde bulunacak, buradan mezun gençlerimizin derhal istihdama katılabilmeleri için sivil toplum kuruluşları ve iş insanlarına teşvikler sunarak öncülük yapacağız” diye konuştu. İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, çıraklık ve staj mağdurlarının da sesi olacağını söyledi. Ünal’ın bu sözleri büyük alkış aldı.

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours