Paylaşmak Güzeldir..

ANSİAD’ın konuğu olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Antalya’yı metro ile tanıştıracaklarını, yer altı yolları ile doğu batı aksında trafiği rahatlatacaklarını söyledi. Başkan Böcek, Kepez’e uluslararası standartlarda kule atlama, su topu, senkronize yüzme sporlarının yer aldığı Olimpik Yüzme Havuzuinşa edeceklerini de müjdeledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Ercan Özbek ev sahipliğinde düzenlenen ANSİAD 5. Olağan Toplantısı’na katıldı. Antalya’nın geleceğinin konuşulduğu toplantıda iş insanlarının sorularını yanıtlayan Başkan Böcek, hizmetlerini ve yeni dönem projelerini anlattı. 

133 MİLYON EURO RAYLI SİSTEM BORCU ÖDEDİK

Antalya’da 5 yıl önce ne söylediyse fazlasıyla yaptığını ifade eden Başkan Böcek, “5 yılda 133 milyon 700 bin Euro raylı sistem borcu ödedik. Şov yapmadan büyük alt yapı yatırımları gerçekleştirdik. Yerelden kalkınma vizyonuyla üreticimize önemli destekler sağladık. Sosyal projelerimizle halkımızın her kesimine dokunduk, ekonomik kriz karşısında ezdirmemeye çalıştık. Türkiye’nin en ucuz suyunu, halk ekmeğini vatandaşlarımıza sunduk. Yaptıklarımızı azimle gururla devam ettireceğiz. Yeni projelerimizle Antalya’yı geleceğe taşıyacağız. Kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezana, al bayrağımıza sahip çıkan, Cumhuriyetimizin değerlerine inanan, mavi gözlü dev adamın yolunda yürüyen bütün vatandaşlarımızın oylarına talibim” diye konuştu.

ANTALYA METRO İLE TANIŞACAK

Kişi başına düşen araç sayısında Türkiye’de ilk sırada yer alan Antalya’yı metro ile tanıştıracaklarını ifade eden Başkan Böcek, toplam 40 kilometrelik Sarısu-Konyaaltı-Varsak ve Konyaaltı-Lara-Kundu hatlarını Antalya’ya kazandıracaklarını söyledi. Böcek, projenin önemli bir kısmının trafiği aksatmadan yerin 30 metre altından yürütülerek tamamlanacağını anlattı.

YER ALTI YOLLARIYLA TRAFİK RAHATLAYACAK

Başkan Böcek, 100. Yıl Bulvarı devamında Antalyaspor ile Falez kavşağı arasındaki taşıt yolunu yerin altına alarak kültür, sanat ve sporla bütünleşen yeni bir yaşam alanı inşa edeceklerini kaydederek, Meltem Bulvarı’ndan 2.5 kilometre, yer altı yoluyla trafiği batıya doğru akıtarak yeni bir arter açarak, Doğu Batı ulaşım aksında trafiği rahatlatacaklarını söyledi.

OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Antalya’ya Uluslararası Olimpik Yüzme Havuzu kazandıracaklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Uluslararası standartlarda kule atlama, su topu, senkronize yüzme sporları ve ayrıca terapi, engelli, çırpınma ve ısınma havuzlarının da yer aldığı Olimpik Yüzme Havuzu’nu inşa edeceğiz. Antalya’mızı ve ülkemizi temsil edecek sporcuları yetiştirecek, ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacağız” dedi.

ATIK ÇAMURU ENERJİYE DÖNÜŞECEK

Kentin ve turizmin geleceği için büyük önem taşıyan arıtma tesislerinin kapasitelerini artırmaya ve yenilerini yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Muhittin Böcek, yılda 500 milyon lira harcanan atık çamuru bertarafı sorununu Arıtma Çamuru Yakma ve Enerji Geri Kazanım Tesisi ile çözeceklerini, bu projenin kredisinin hazır olduğunu aktardı. Böcek, içme suyu isale hatlarındaki yüksek basınç noktalarında basınç kırıcılı vanalar yerine türbinler yerleştirerek yenilenebilir enerji elde edeceklerini de anlattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours