Paylaşmak Güzeldir..

Bağımsız Manavgat Belediye Başkanı Adayı Sedat Manav, konaklamada Türkiye turizminin en büyük destinasyonu Manavgat’ın yazın nüfusunun 1,5 milyon olmasına karşın Ankara’dan 260 bin nüfusa göre ödenek almasına tepki gösterdi.

Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda ilçe halkına 31 Mart’ta seçilmesi halinde hayata geçireceği projeler hakkında bilgilendirme yapan Bağımsız Manavgat Belediye Başkanı Adayı gazeteci Sedat Manav, Manavgat’ın yaklaşık 300 bin yatak kapasitesi ve 250’nin üzerinde beş yıldızlı otel sayısı ile konaklamada Türkiye turizminin başkenti olduğunu kaydetti.

İktidarın yerel yönetimlerle aynı partiden olmazsa hizmet almaz söylemini yanlış ve aynı zamanda   demokrasiye bir saygısızlık olduğunu vurgulayan Bağımsız Aday Sedat Manav, ”Seçilmiş bir belediye başkanına hiç bir güç ve irade halkın sandıkta verdiği yetkiye ipotek koyamaz. Allah’ın izni ile 31 Mart’ta halkın sandıkta verdiği yetki  ile belediye başkanı seçilerek bir belediye nasıl yönetilirmiş Manavgat’a göstermiş olacağız. Kamuoyu araştırmaları ve anketlerde hem iktidar partisi hem de ana muhalefet partisi adaylarının önündeyiz. ”dedi.

 250’nin üzerinde beş yıldızlı otelin Manavgat’ın SGK verilerine göre 81 ilde 130 bin turizm çalışanını istihdam ettiğine dikkat çeken Bağımsız Aday Sedat Manav, ” Manavgat ülkemize gelen turistin yüzde 18’ni Antalya’ya gelen turistin üçte birini misafir ediyor. Bölgemize gelen yıllık 5, 5,5 milyon yabancı turist ağırlayarak ülke ekonomisine yıllık 5 milyar dolar   döviz girdisi sağlıyor. Fakat konaklama da Türkiye turizminin başkenti Manavgat ülke ekonomisine 5 milyar dolar döviz girdisi sağlamasına karşı yaz nüfusuna göre değil de kış nüfusuna göre Ankara’dan ödenek alıyor. Manavgat’ın kazancı çarçur edilmeden Manavgat’ta kalmasını istiyoruz. Konaklamada Türkiye turizminin başkenti olan Manavgat’ın halen doğalgaz ile tanışmamasının üzüntü verici. ” dedi.

130 bin turizm çalışanı istihdamı yapan Manavgat’ta en büyük sorununun konut sorunu olduğunun altını çizen Sedat Manav,” Turizm sektöründe çalışan turizm emekçisi kardeşlerimizin yüzde 95’i aldığı 17 bin 2 lira asgari ücretle geçiniyor. Turizm emekçisi aldığı 17 bin 2 lira olan maaşın 13-15 lirasını ev kirasına veriyor. Nüfusu 11 bin olan Antalya’nın Akseki ilçesinde 619 adet TOKi konutu yapılırken nüfusu 260 binin üzerinde olan Manavgat’ta ise 222 adet TOKİ konutu var. Seçilmem halinde konut yaparak turizm çalışanlarının yüksek fiyatlarda kira parası ödemesinin önüne geçeceğiz. Turizm emekçisi kardeşim aldığı 17 bin lira maaşının 13 ile 15 bin lirasını kiraya verirse bir ay nasıl geçinecek?”

Abdurrahman Büyükkeskin / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours