Varsak Çayırı’nda güreş sezonu açılıyor

Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, yağlı güreşin çok sevildiği şehre,  Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi  gibi bir tesis kazandırdı.

Kepez Belediyesinin, Varsak semtine kazandırdığı güreş sahası pehlivanlarla buluşuyor.
Başkan Hakan Tütüncü ‘nün pehlivanlara ve yağlı güreş severlere sözünü verdiği tesis, 10 Mart Pazar günü saat 11.00’de düzenlenen törenle hizmete açılıyor.  Varsak güreş sahası, kapalı tribünü, 2 bin metrekare çayırı, soyunma odaları ve otoparkıyla Antalya’nın yağlı güreşteki başarısına yaraşır bir tesis oldu.

Antalyalı pehlivanlara antrenman sahası
Varsak Çayırı, Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde Antalya’ya başpehlivanlık heyecanı yaşatacak güreşçilerin yetişmesine katkı sağlayacak.
Tesis, aynı zamanda ses getiren yağlı güreş organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak. 
Varsak Güreş Sahası, Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi gibi sadece yağlı güreşe hizmet verecek. Varsak çayırı, Antalyalı pehlivanların antrenman sahası ihtiyacını da karşılayacak. Pehlivanlar, Varsak Çayırı’nda yapacakları antrenmanla hem Kırkpınar’a hem sezon güreşlerine hazırlanabilecek.

Varsak güreş sahasına Tütüncü ile kavuştu
Güreş Sahası, ata sporu güreşin çok sevildiği Varsak bölgesi için de önemli bir yatırım oldu. Varsak ‘ta,  Ramazan Bayramı’na özel ve geleneksel hale gelen yağlı güreşleri düzenliyor.  Bu etkinlik, bölgede güreş sahası olmadığı için parklarda gerçekleştiriliyordu.
Başkan Hakan Tütüncü, 2022’de gerçekleştirilen bayram güreşlerinde Varsak sakinlerine ‘saha yapma sözü’ vermişti.
Bu sözün yerine getirilmesiyle Varsak bayram güreşleri artık parklarda değil,  Kırkpınar Sarayiiçi gibi bir tesiste düzenlenebilecek.
Güreş alanı 2 bin m2
Varsak Güreş Sahası, Aktoprak Mahallesi Şehit Bülent Alkan Caddesi’nde 5 bin 517 m2 (Metrekare) alana inşa edildi. İnşaat çalışmaları tamamlanan güreş sahasının 627 koltuklu betonarme kapalı tribünü bulunuyor. Tesisin koltuk rengi, eski Varsak Belediyesinin kurumsal renkleri olan yeşil ve beyaz olarak seçildi.  Tesisin seyirci kapasitesi, portatif tribünlerle artırabilecek. Kapalı tribünün altında ise hakem ve soyunma odalarıyla, lavabolar bulunuyor. Tesisin,  genişliği 70 metre, uzunluğu 80 metre olan çim sahasının büyüklüğü 2 bin m2. 

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours