MYP”li Çayır : “AKP iktidarında zengin daha zengin fakir oldu”

Paylaşmak Güzeldir..

 

Milli Yol Partisi(MYP) Manavgat Belediye Başkanı Adayı Hacı Çayır,22 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde zengin daha zengin fakirin daha fakir olduğunu söyledi.

MYP Manavgat Belediye Başkanı Adayı Hacı Çayır,” Dün sistemi eleştirerek Adaleti ve kalkınmayı sağlayacağız diyerek Adalet ve Kalkınma Partisini kuranların, bugün ülkede ne kalkınma yaptığını nede adaleti sağlayabildi. Cumhuriyet tarihi süresince hukukun adalete karşı toplumun en büyük güven kaybının AKP iktidarı döneminde oldu” dedi.

Ak Parti’nin 3 Kasım 2003 yılında yanlış seçim sistemi nedeni ile aldığı yüzde 36’lık oy oranı ile tek başına iktidara geldiğinde 1 liranın bir dolara eşdeğer olduğunu vurgulayan MYP’li Hacı Çayır, AKP’nin yanlış ve tarım politikaları nedeniyle bundan 45- 50 yıl önce Türkiye’nin tarım ve hayvancılıkta dünyada kendi kendine yeten ilk 10 ülkesi olduğunun altını çizdi.

Hacı Çayır,” Manavgat’ta 39 yıldır gastronomi turizmi öncelikli aktif turizmin içindeyim. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri sonrası iğneden ipliğe yüzde 141 zam geldi. Bugün kırmızı etin kilosu 600 lira. Sürekli kırmızı ete zam geliyor. Girdi maliyetlerine zam geliyor. Artık turistlere restoranda ızgara türü yiyeceklerde sürekli değişen fiyat vermekten bıktık.”

Haber/Abdurrahman Büyükkeskin

 

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours