Hacı Çayır: ‘Emeklilere gıda yardımı yapacağız’

Paylaşmak Güzeldir..

Milli Yol Partisi(MYP) Manavgat Belediye Başkanı Adayı Hacı Çayır,dünyada en yüksek enflasyonun olduğu üç ülkeden birinin Türkiye olduğunu söyledi.

Manavgat Kapalı Çarşı’da Hacı’nın Yeri Restoranda basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Adayı Hacı Çayır, ülkede emekli maaşları hesaplanırken TÜİK’in siyasi gücün  emrinde  bilinçli bir şekilde yüzde 129 olmasına karşın yüzde 65 olarak açıklayarak düşük emekli maaşı almasına neden olduğunu kaydetti.

HACI ÇAYIR: EMEKLİLERİMİZE AYLIK BİN LİRALIK GIDA DESTEĞİNDE BULUNACAĞIZ

Bağımsız enflasyon araştırma grubu ENAG, 14 Mayıs 2023 Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi  sonrası iğneden ipliğe yüzde 141 zam geldiğini belirten Başkan Adayı Hacı Çayır,” İktidarının  2024 yılı emekli yılı olacak dedikten sonra simit 12,5 lira oldu.Mazot 45 lira sınırına dayandı. İktidar ise daha iki hafta önce en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkardı. En düşük emekli maaşı alan emeklinin aldığı ek 2 bin 500 liranın bin lirası iki hafta içinde eridi.En düşük emekli maaşı 18 bin lira . İktidar dövizi baskı altında tutuyor. 31 Mart seçimleri sonrası 1 Euro 40 lira olacak. Dolar 38 lira. İngiliz Poundu/Sterlini 45 lira olması bekleniyor. İsviçre Frangı ise 42 lira olması tahmin ediliyor. Bur şartlarda emeklinin aldığı en düşük 10 bin lira maaş buhar olup uçacak.Rusya ile Ukrayna iki yıldır savaşıyor. Rusya’da enflasyon yüzde 7, Ukrayna’da yüzde 5. Bizde iseTUİK sansürlü yüzde 65. Olacak iş değil.

Emekli sağlıklı gıda alamaz beslenemezse hastalıklara açık hale gelir.Manavgat’a Belediye Başkanı seçilmem halinde emeklilere içme suyu şehiriçi ve mahalleler arası ulaşım bedava olacak. Tüm emeklilere vereceğimiz Emekli  Destek Yardım Kartı ile 1000 liralık yükleme ile istedikleri alışveriş yerinden istedikleri gıda ürününü alabilecek.”diye konuştu.

Abdurrahman Büyükkeskin / Haber

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours