Halkın Doktoru, Halkla Beraber

Paylaşmak Güzeldir..

25 ve 26.dönem CHP Antalya Eski Milletvekili Doktor Niyazi Nefi Kara, Manavgat Belediye başkan adaylığı kesinleştikten sonra halkla buluşmalarına start verdi.

Her sabah bir mahalle ve en az üç köy ziyareti ile halkla buluşmalarını sürdüren Halkın doktoru Niyazi Nefi Kara, geçtiğimiz Cumartesi günü Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür merkezinde yoğun bir kalabalığın katılımı ile halkla buluşma toplantısı düzenledi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği halk buluşmasına gösterilen yoğun ilgiye teşekkür eden Halkın doktoru Niyazi Nefi Kara, “Seçim çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor, her gün en 3 programla halkımızla buluşmaya ve Manavgat’a yapacağımız hizmetleri anlatmaya devam ediyoruz. CHP İlçe Başkanımız Oykun Başar, Seçim Komitesi Başkanımız Abbas Tarakçı, yönetim kurulu ve seçim kurulu üyelerimiz, kadın ve gençlik kollarımız ile birlikte halkla buluşmalarımız devam edecek, bizleri yoğun ilgiyle karşılayıp bağırlarına basan sevgili Manavgat halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada yine aynı yoğunlukla büyük katılımın olması bize güç verdi tüm katılanlara ve partili dostlarıma yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Niyazi Nefi Kara doktorluk mesleğinde zirveye çıkmasının yanı sıra 25 ve 26 dönem milletvekilliği döneminde meclisin renkli ve çok çalışan milletvekili olarak tarihteki yerini almıştı.

Bir sonraki dönemde yeniden milletvekili aday adayı olmasına karşın aday olarak gösterilmeyen Niyazi Nefi Kara, partideki mücadelesini ve çalışmalarını devam ettirerek Manavgat Belediye başkan aday adayı olarak “Manavgat’a hizmet borcum var, ben bu borcu yerine getirmek, Manavgat’ı daha çağdaş ve yaşanabilir bir kent olması adına çalışma yapmak için parti teşkilatım ve yol arkadaşlarımla birlikte el ele gönül gönüle vererek hizmete talip oldum. Parti genel merkezimde beni bu göreve layık görerek aday gösterdi 31 Mart akşamına kadar ekibimle birlikte 24 saat çalışarak 1 Nisan sabahı Manavgat’ta yeni bir dönemin başlayacağına inanıyorum” diyerek tüm katılımcılara yürek dolusu teşekkürler etti.

Niyazi Nefi Kara Kimdir ?

20.08.1969 tarihinde Antalya Manavgat’ta doğdu.
İlköğrenimini Hatipler Köyü İlkokulunda ve Manavgat Ortaokulunda gördü. Ortaöğrenimini Manavgat Lisesi ve Antalya Lisesi’nde gördü.1991 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
1992 yılında Erzurum’un Şenkaya ilçesinde mecburi hizmetini gerçekleştirdikten sonra, 1993 yılında Adana’nın Karaisalı ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yaptı.
1994-2000 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda tıp uzmanlığı eğitimi gördü.
2001-2004 yılları arasında Aydın SSK Bölge Hastanesinde, 2004-2008 yılları arasında da Denizli SSK Bölge Hastanesi’nde (Servergazi Devlet Hastanesi) Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olarak görev yaptı.
2008-2010 yılları arasında Antalya Medical Park Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak çalıştı.
2010-2015 yılları arasında Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yaptı.
10 Şubat 2015 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti.
Üniversite yıllarında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Derneği yöneticiliği yapan Niyazi Nefi Kara, 1994-2000 yılları arasında Göller Bölgesi Nörolojik Bilimler Derneği kurucu üyeliği, 1996-2000 yılları arasında Türkiye Beyin Araştırmaları Derneği kurucu üyeliği, 2000-2004 yılları arasında da Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) yöneticiliği yapmıştır.
2007 ve 2011 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya milletvekili aday adayı olmuştur.
2011-2012 eve 2014-2015 yılları arasında Antalya Tabip Odası yönetim kurulu üyeliğine seçilen Niyazi Nefi Kara, Antalya Tabip Odası adına Antalya Demokrasi Güçleri Platformu ve Antalya Eşgüdüm Kurulu üyeliği yapmıştır.
2013 yılından bu yana Antalya Halkevi Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Antalya Lisesi Mezunları Vakfı Yönetim Kurulu üyelikleri görevini yürüten Niyazi Nefi Kara, aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Hakları Derneği ve Türk Nöroşirurji Derneği’ne üyedir.
2007 yılında Almanya’nın Essen Eyaleti’nde Kapalı Bel Fıtığı üzerine eğitim alan, çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi bulunan Niyazi Nefi Kara, orta seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Aylık Kaktüs Dergisi’nde “Halkın Sağlık Hakkı Vardır, Alacaktır!” başlığı altında sağlık politikalarına ilişkin köşe yazıları yazmaktadır.
Niyazi Nefi KARA, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Hacer Ceyhan KARA ile evli olup, İpek ve  Ali Çağın adında iki çocuğu vardır.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours