İyi Parti’de Yeni Yönetim Basınla Biraraya Geldi

Paylaşmak Güzeldir..

Kısa bir süre önce İyi Parti Manavgat İlçe Başkanlığına atanan Avukat Esma Kara dün Manavgat basını ile kahvaltıda biraraya geldi.

Legend  Cafe’de basını ağırlayan Kara, basınla tanışmak ve doğru iletişim kanalı oluşturabilmek maksadıyla böyle bir kahvaltı tertip ettiklerini söyleyerek yeni oluşturduklan yönetim kuruluyla birlikte aktif siyasette iddialı olduklarını ifade etti.  Mahalli seçimler ve Manavgat yerelindeki gelişmelerle ilgili  “önümüzdeki süreçte Başkan Adayımızı açıklayacağız”diyen Kara şunları söyledi:

“Öncelikle kadın genel başkanı olan bir partide siyaset yapmaktan ötürü kıvanç duyuyorum. Sayın Meral Akşener, erkek egemenliğinin olduğu siyasette cesur Türk kadınını temsil ediyor. Ben de siyaseten Sayın Meral Akşener’i rol model olarak alıyorum.

İYİ Parti ilçe başkanı olarak, kadınlarımızı siyasette daha çok görmek istiyoruz. Manavgat özelinde kadınlarımızın siyasette aktif olması adına elimden geleni yapacağımı buradan ilan ediyorum ve Manavgatlı kadınlarımızı da sizlerin aracılığıyla partimize davet ediyorum.

İYİ Parti özü başına hareket etmek ve Türk siyasetindeki sıkışmışlığı ortadan kaldırmak adına bir hamle yaparak “Üçüncü Yol”u tercih etti.

Bugün, memleket meselelerine çözüm getiremeyen otoriter bir iktidar bloku ile geniş kitlelere umut veremeyen ana muhalefet partisinin tahakkümü altındayız. Kamu yararını hiçe sayan bu tahterevalli siyasetinin en büyük zararı ise Türk halkınadır.

Seçimler her dönemde iktidar ve ana muhalefet partisi tarafından konsolidasyon siyasetinin bir unsuru olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden Türkiye’de seçimler artık mevcut iktidar yapısının devamını sağlamaya yöneliktir.

Kendi ikballeri için, siyasi partilerin seçimlerdeki başarılarını Türk milletinin geleceğinden fazla önceleyen tavırlar ne yazık ki bizleri bu duruma getirmiştir. Her seçimde daha fazla imkân ve kaynak için girilen ittifaklar son tahlilde Türk milletinin bütünlüğüne zararlı hale gelmiştir.

İttifak halinde girilen her seçim ise bir sonraki seçimin kazanılma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Artık konforlu muhalefete veda etme zamanı geldi.

Üçüncü yol, siyasetin bütün unsurlarının konfor alanlarından çıkmasını sağlayacak, “Siyaset Siyaset İçindir” anlayışını yıkarak herkese  “Siyaset Halk İçindir” söylemini hatırlatacaktır.

Bizler de bu yolda sesimizi Türk toplumuna daha fazla duyurabilmek adına siz değerli basın mensuplarının desteğine ihtiyaç duyuyoruz.

Bizlerden kıymetli desteklerinizi esirgemeyeceğinizi umuyorum.”

İYİ PARTİ MANAVGAT ASİLYÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Mustafa Erol.

Ramazan Kervan, Mehmet Bodur,

Ahmet Eren Şanlı,

Cavit Metin,

Rıza Ceylan,

Mehmet Yılmaz,

Ayşe Tümbül,

Sahide Çetinel Mersin, Hüseyin Günal,

Hatice Enhoş,

Mehmet Küçük.

Hüseyin Oduncu.

Özkan Duman.

Nural Uluçay.

Mehmet Yücel.

Umut Teke.

Bekir Akın.

Fatma Keser.

Meral Karataşoğlu

Feyyaz Özkaya.

Döne Öz,

Fikret Özaslan,

İbrahim Şen,

Musa Yiğit,

Ahmet Şahin,

Hüseyin Cura,

Hatice Yılmaz,

Mustafa Tunç,

Hatice Ünal,

Mehmet Öz,

Mustafa Dayan

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours