Atatürkçü Derneğinden Basın Açıklaması; “Çağ Ve Akıl Dışı Gerici Anlayışın Farkında Ve Karşısındayız!”

Paylaşmak Güzeldir..

Atatürkçü Düşünce Derneği genel merkezi tüm şubelerine yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak bulundukları yerlerde bu basın açıklamasının ortak bildiri olarak üyeleri, ve halkla paylaşılmasını istedi.

Bu doğrultuda geçtiğimiz Cumartesi günü Atatürkçü Düşünce Derneği Manavgat Şubesi Başkanı Yaşar Bulut, yönetim kurulu ve dernek üyelerinin katılımı ile yayınlanan bildiri hem üyelerle hem de vatandaşlarla paylaşıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği genel merkezince kaleme alınan bildiriyi ADD Manavgat şubesi başkan yardımcısı Ali Şan okuyarak paylaştı, genel merkezce kaleme alınan bildiri aynen şöyle;

“Filistin’e destek ve İsrail’in -şiddetle kınadığımız, lanetlediğimiz-soykırım boyutlarına

varan Gazze saldırılarına, çocuklar dahil binlerce masum sivili katletmesine tepki

gerekçesiyle düzenlenen bazı gösteriler, kimi provokatif eylem ve söylemler, çeşitli sosyal

medya paylaşımları ve son olarak 1 Ocak 2024 tarihinde İstanbul’da yapılan mitingdeki –

mitingin gerekçesi ve adı ile ilişkisi olmayan- şeriat ve hilafet çağrıları; Laik Cumhuriyete,

Atatürk İlkelerine ve Devrim Yasalarına apaçık bir başkaldırıdır, bir isyan provasıdır.

Bundan vahimi; bu gösteri ve çağrıların Anayasamızın ilk 4 maddesi ile 14. maddesini yok

sayan, böylelikle Anayasa…

Dünyanın yeniden yapılandığı bu dönemde; geleceği planlamamız, kadın erkek milyonlarca yurttaşımızı bilimin baş döndürücü bir hızla ilerlediği, yapay zeka ve benzeri adımlarla şekillenecek yarınlara hazırlamamız, çocuklarımızı analitik düşünce ve bilimsel bilgi ile donatmamız gerekirken akıl ve çağ dışı saplantıların tutsağı gericilikle boğuşmak zorunda kalmak halkımızı derinden yaralamaktadır.

Ancak, son yıllarda körüklenen bu Karşı Devrim ihanetine karşı milletçe yılmadan, yorulmadan sürdürdüğümüz mücadelenin gün geçtikçe büyüdüğünü, güçlendiğini görüyoruz.

Şeriat, hilafet çığırtkanlığının karşısına dikilen gençlerimiz var.

Atatürk’e saygısızlık yapan teğmenlere hadlerini bildiren Atatürkçü teğmenlerimiz var.

Öğrencilerimizi pedagojik formasyonu olmayan din görevlilerine teslim etme amaçlı ÇEDES adlı projeye geçit vermemek için direnen öğretmenlerimiz, velilerimiz, demokratik kitle örgütlerimiz var.

Hukuku araçsallaştıran, Hukukun Üstünlüğü ve Kuvvetler Ayrılığı ilkelerini umursamayan, demokrasinin olmazsa olmazı laikliği yok sayan siyasi girişimlere direnen hukukçularımız, bürokratlarımız, düşünürlerimiz, sanatçılarımız, aydınlarımız, yurttaşlarımız var.

Günümüz Şeyh Saidleri, Derviş Mehmetleri karşısında Kubilay inanç ve bilinci,

Atatürkçü Düşünce ve Laik Cumhuriyet bağlılığı ile aydınlığa yürümeye kararlı

Ulusumuz var.

Atatürk ilke ve devrimleri ile şekillenmiş kuruluş felsefesinin bugün de sorunlarımıza çare olacağına güvenen, O’nun akıl ve bilim yolunun yürünecek tek doğru yol olduğuna inanan, Kemalizm’in geçmişin bekçiliği değil, geleceğin öncülüğü olduğunu bilen onbinlerce üyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği, Laik Cumhuriyetimize, Üniter Ulus Devletimize ve Ulusal Birliğimize olanca gücüyle sahip çıkacak, büyük Atatürk, Kemalist Devrimciler ve Türk Ulusu’nun ölümsüz eseri ve kutsal emaneti Türkiye Cumhuriyeti’ni emperyalizm ve işbirlikçilerine yem etmeyecek, ilelebet payidar kılacaktır”

Atatürkçü Düşünce Derneği / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours