Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Öner; “Manavgat’ın Trafik Sorunu Projelerle Çözülür”

Paylaşmak Güzeldir..

 

Manavgat’ın en büyük sorununun trafik olduğunu kaydeden Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Öner, kent içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için yeni otopark alanları ve battı çıktı yatırımlarına ihtiyacı olduğunu söyledi.

‘KENTİN EN BÜYÜK SORUNU TRAFİK’

Ak Parti Manavgat Belediye Bakan Aday Adayı Ali Rıza Öner: “Bildiğiniz gibi Manavgat’ın en büyük problemlerinden birisi otopark problemi, daha sonra trafik sorunumuz geliyor. Otopark alanları daha eski imar planında olduğu gibi merkezimizde işlenmiş olan yerlerde otoparklarımız mevcut. Ama özellikle Atatürk Kültür Merkezi’nin olduğu alanı daha önceden planlayıp altına otopark yapsaydık en azından pazartesi günleri dışında diğer günler bir otopark sorunu yaşamayı en az indirmiş olurduk.”

KENT MEYDANI, KENT PARK

Ali Rıza Öner: “Kentin otopark yapılabilecek alanları şu anda hemen hemen dolu. Ama bu sorunu şöyle aşmamız gerekiyor. İktidarla yerel yönetimi birleştirdikten sonra özellikle Telekom ve Çağlayan okulunun bulunduğu bölgeyi karşılıklı Belediyemizle, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Telekom ile anlaşıp kent meydanı veya kent park olarak kazandırabilirsek, buranın altını da otopark yaparak büyük bir otopark sorununu gidermiş olacağımızı düşünüyorum.”

YAPAY ŞELALE ÖNÜNE BATTI ÇIKTI

Ali Rıza Öner: “Battı çıktı yapılabilecek bir tek yapay şelalenin orası var teknik olarak çünkü bildiği gibi Manavgat hemen hemen denize sıfır bir rakıma sahip. Trafik sorununun çözümü için burada daha fazla battı çıktı yerine araçların daha düzenli bir şekilde park etmesini sağlayacak park alanlarını genişletmemiz gerekiyor.”

ANTALYA – ALANYA OTOYOL İHALESİ YAPILDI

Ali Rıza Öner: “Ulaştırma Bakanlığının zaten Gültepe kavşağı, Ilıca, Çolaklı ve Evrenseki’de alt ve üst geçitleri mevcut. Ayrıca geçen haftalarda Antalya-Alanya Otoyol ihalesi yapıldı. Allah izin verirse devletimiz hızı bir şekilde yapacak. Tamamlandığında kent içi trafik yoğunluğumuzu büyük oranda azalacaktır.”

BOĞAZKENT, KIZILAĞAÇ ARASI TURİZM YOLU

Ali Rıza Öner: “2000 yıllarından beri var olan Boğazkent’ten Niğit ve Gündoğdu yolunu birleştirip Kazan (Titreyengöl) üzerinden Ulualan mevkiinden Kızılağaç’a diğer turizm yolunu da birleştirebilirsek trafik sorunumuzu çözeceğimizi düşünüyorum”

(Haber Merkezi)

 

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours