2023’de Alman turistler İstanbul ve Antalya’yı tercih etti

Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Sideli turizmci ve turizm araştırmacısı Erol Güldal, dünyada 41 ülkede tatil yapan Almanların 2023 yılı tercihlerin Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı(FEE)’nın belirlediği kriterlere uygun turizm hizmeti veren otellerde kalmayı tercih ettiğini söyledi.

Turizm araştırmacısı Sideli Erol Güldal, yaptığı açıklamada birbirinden güzel mavi bayraklı plajları ve tarihi, kültürel zenginliği olan Türkiye’yi bölgede cazibe merkezi haline getirdiğini, yaz tatillerinin vazgeçilmezi olan Türkiye, bu yıl da dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırladığını kaydetti.  Bu yılın Türkiye turizminin gözde turistlerinin Rus, Alman, Rus ve Polonyalı olduğunu kaydetti. Turizmci Erol Güldali” 2023 yılında Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler sıralamasına göre Rusya yüzde 23,02 artış ve 6 milyon 83 bin 696 ziyaretçiyle birinci, Almanya yüzde 8,73 artış ve 5 milyon 959 bin 843 ziyaretçiyle ikinci, İngiltere (Birleşik Krallık) ise yüzde 12,44 artış ve 3 milyon 711 bin 802 ile üçüncü oldu.” dedi.

Almanların en popüler üç uçuş noktası Türkiye’de Almanların en çok tercih ettiği tatil destinasyonunun üçü Türkiye’de yer alıyor. Listenin başında  ise İspanya’nın Palma de Mallorca bölgesi yer alırken, ikisi sırada İstanbul, üçüncü sırada ise Antalya yer alıyor. İnanç turizminin merkezlerinde biri olan  yedinci sırada konumlandı.

Almanların 2023 yılında en çok ziyaret ettiği 10 destinasyonu: 1’nci İspanya  Palma de Mallorca 2- İstanbul 3,- Antalya,4- Bangkok,5- Barselona6- Londra

7- New York City,8- İzmir,9- Malaga ve Portekiz Lizbon yer aldı.

Haber/Abdurrahman Büyükkeskin

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours