Kepez’de doğalgaz konforu

Paylaşmak Güzeldir..

Doğalgaz alt yapı çalışmaları tamamlanan mahallelerdeki yol çalışmalarını inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çalışmalara destek olmak amacıyla silindir operatör koltuğuna oturarak, ekiplerin yola döktüğü asfaltı ezdi. Başkan Tütüncü, Kepez’de 39 mahallede 150 binden fazla konut ve iş yerini doğalgaz konforuyla buluşturduklarını söyledi.

Kepez’in mahalleleri tek tek doğalgaza kavuşuyor. Kepez Belediyesi, yatırımcı firma işbirliğiyle Antalya’da 39 mahallede 150 binden fazla konut ve işyerini temiz enerji ile buluşturdu. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de, yatırımcı firma tarafından doğalgaz alt yapısı tamamlanan mahallelerde vatandaşların mağdur olmaması için yolları hızlı bir şekilde eski konforuna getiriyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, doğalgaz alt yapı çalışmaları tamamlanan Düdenbaşı Mahallesi’nde başlayan yol çalışmalarını inceledi. Başkan Tütüncü, yol yapım çalışmalarında görevli fen işleri müdürlüğü ekiplerine hal hatır sordu, kolaylıklar diledi. Başkan Tütüncü, canla başla çalışan ekiplere de yardım etti. Tütüncü, silindirin operatör koltuğuna oturarak,  asfalt dökülen yolu ezdi.

150 BİNDEN FAZLA KONUTA DOĞALGAZ 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 39 mahallede 150 binden fazla konut ve iş yerini doğalgaz konforuyla buluşturduklarını söyledi. Tütüncü, “Doğal gaz alt yapı çalışmalarında inanılmaz baş döndürücü bir hıza ulaşan Kepez, Antalya’da doğal gazı kullanan ilk ilçe oldu. Geldiğimiz noktada 39 mahallemizde 150 binden fazla konuta ve iş yerine temiz enerji getirdik. Bu bizim için büyük bir mutluluk. Her alt yapı güçlüğü gibi doğal gaz alt yapısınındı kendi içinde güçlükleri var. Özellikle tahrip olan cadde ve sokaklarımızın tamir ve tadilatı o tesisatın döşenme sürecinde hemşerilerimizin çektiği bir takım sıkıntılar en önemli sorunlarımız olarak karşımıza çıkıyor. Bunları da minimum düzeyde tutarak rahatsızlık veren, tesisatın tahrip ettiği cadde ve sokakları da hızla onarmaya gayret ediyoruz. Ekiplerimiz canhıraş bir şekilde çalışıyorlar. Geçtiğimiz yıl 5 mahalleye doğal gaz getirmiştik. Önümüzdeki yıl 2024’de de 5 yeni mahallemizde doğal gaz tesisatı döşenecek. Bu geçici rahatsızlıkların hepsi, kalıcı rahatlık için. “dedi.

2024’DE 5 MAHALLEYE DAHA DOĞALGAZ

“hemşerilerimizin daha konforlu bir yaşama kavuşabilmesi adına doğal gazın çok çok kıymetli…” olduğuna değinen Başkan Tütüncü, “Her alt yapı gibi bunun da kendi içinde güçlükleri var. Biz bu işte hassas davranıyoruz. Bizim burada olmamız çalışmalara verdiğimiz kıymetin altını çizmesi açısından çok önemli.  Arkadaşlarımızın motivasyonunu artırması bakımından çok önemli. Ben bu olağan üstü alt yapı çalışmalarını Kepez ile buluşturan bürokratlarımıza, çalışanlarımıza, emekçi kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz.  Hemşerilerimizin anlayışı içinde çok teşekkür ediyorum. Ama her şey hemşerilerimizin huzur ve mutluluğu için… Kepez’de doğal gaz alt yapı çalışmaları tıkır tıkır ilerliyor. İnşallah hemşerilerimizde şıkır şıkır bir konfor içinde kışı geçirsinler istiyoruz. Temiz enerjiye Kepez’in çok ihtiyacı vardı. 2009’da göreve geldiğimizde en önemli problemlerden bir tanesi hava kirliliğiydi. Şimdi onlar unutuldu. Neden unutuldu? diye bakarsanız da; Kepez’in doğalgaza verdiği ehemmiyet, kıymet sebebiyle unutuldu. Oğünler geride kaldı. Artık havası tertemiz bir Antalya varsa, havası tertemiz bir Kepez varsa bunun en önemli sebebi doğalgazın yaygınlaşmasıdır. Doğal gaz hızla yaygınlaşacak. Buda bir müjde olsun. 2024’de 5 yeni mahallemize daha doğal gaz getireceğiz. Hayırlı olsun. “ diye konuştu.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours