Eski Bakan Yaşar Okuyan hayatını kaybetti

Paylaşmak Güzeldir..

Anavatan Partisi döneminin Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde çoklu organ yetmezliğine bağlı hayatını kaybetti. Başkent Üniversitesinden yapılan açıklamada, “Sayın Yaşar Okuyan bu sabaha karşı hayatını kaybetmiştir. Uzun süredir hastanede  tedavi altında olan Yaşar Okuyan’ın sağlık durumu son haftada ağırlaşmış ve 26 Aralık 2023 tarihinde saat 02.46’da tüm çabalarımıza karşı çoklu organ yetmezliği ile hayatını kaybetmiştir. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz” denildi.

YAŞAR OKUYAN KİMDİR?

Yaşar Okuyan, 28 Ağustos 1950 yılında Aslen Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy’den Yalova’nın Elmalık köyüne yerleşmiş bir ailenin çocuğu olarak doğdu.

MHP, ANAP, DYP, HYP ve CHP dahil olmak üzere dokuz farklı partide siyaset yaptı. 1995-2002 yılları arasında Yalova milletvekili, 1999-2002 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini yürüttü.

İstanbul Özel Gazetecilik Yüksek Okulu’ndan mezun olan Yaşar Okuyan, 21 yıl çeşitli gazete, dergi ve ajansta muhabirlik, foto muhabirlik, köşe yazarlığı, istihbarat müdürlüğü yaptı ve sürekli basın kartı almaya hak kazandı.

Bir dönem İmbat Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

Yaşar Okuyan, evli ve üç çocuk babasıdır. 1980 öncesinde MHP’de siyaset yaptığı dönemde, kardeşi Arif Okuyan Türkiye Komünist Partisi (TKP )üyesiydi ve parti organlarından Ürün dergisinin sahibiydi.”

 Yaşar Okuyan en son Manavgat’a gazeteci ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ile birlikte CHP ve MHP’ in Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğluna oy istemek ve destek vermek için Manavgat İbrahim Sırrı Sözen Kültür Merkezi’nde konferans vermişti.

Haber/Abdurrahman Büyükkeskin

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours