Tuba Vural Çokal’dan Özgür Özel’e; ‘Kişi kendinden bilir işi’

Paylaşmak Güzeldir..

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçelerinin görüşülmesi sırasında söz alan Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Manavgat’la ilgili sözlerine, “Kişi kendinden bilir işi” diyerek tepki gösterdi ve yürütülen algı operasyonunu bir bir milletvekillerine anlattı.

Manavgat’ta Ulualan, Sorgun Mesire Alanı, şelale, Side’deki çalışmalar ve yangın bölgesinde yapılanlar konusunda CHP tarafından kamuoyunda bir algı operasyonu yürütüldüğünü vurgulayan milletvekili Çokal, “Turizm deyince akla Antalya, Antalya deyince en büyük turizm destinasyonu olan Manavgat akla geliyor.  Manavgat benim çocukluğum, gençliğim, bugünüm, geleceğimdir. Geçtiğimiz günlerde CHP’nin Genel Başkanı memleketim olan Manavgat’a  gelmiş ve ilçemizdeki adını bile yanlış telaffuz ettiği Ulualan projesiyle ilgili, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, partimize karşı ağır itham ve iddiaların olduğu talihsiz birtakım açıklamalarda bulunmuştur” dedi.

Ulualan konusunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un TBMM’ye gerekli bilgilendirmeyi yapacağını kaydeden milletvekili Tuba Vural Çokal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Algı değil olgu siyaseti, Ulualanda yaptığınız aynı algıyı Manavgat’taki mesire alanı içinde yaptınız. Şu elimde gördüğünüz plan Manavgat  Belediyesi tarafından hazırlanmış olup, Manavgatlı hemşehrilerimizin mesire alanın, yani orman alanının nasıl katledilmek istenildiğinin belgesidir.

Bir avuç mesire alanımıza göz diktiler diye ortalığı yıkan Manavgat Belediyesi aslında bu alanı sözüm ona Ekopark yapacağım diyerek yola çıkmış ancak Eğlence Merkezinde karar kılmıştır. Bakın burada Manavgatlı hemşerilerimizin mesire alanı olarak kullandığı ormanlık alan quapark olarak planlanmıştır. Hatta bu yetmemiş buraya; 350 kişilik lokanta, 150 kişilik bar salonu, 600 kişilik sirk, 850 kişilik açık hava tiyatrosu gibi birçok betonarme yapı inşa etmeyi planlamıştır. Hatta bu projesini hayata geçirmek için binlerce ağacı kesme bedeli olarak 2012 yılında 1 milyon liradan fazla para yatırmıştır. İşte buda belgesi.”

Projede bahsedilen alana çok fazla bir yapılaşmanın olması sebebiyle Tarım ve Orman Bakanlığı’nın konuya müdahil olarak olumsuz görüş bildirmesi üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tahsisi iptal ettiğini vurgulayan Tuba Vural Çokal, “Tahsisin iptal edilmesi üzerine belediye tarafından açılan davada iptal işleminin hukuka uygun olduğu Mahkeme kararıyla tespit edilmiştir” dedi.

Ak Parti Antalya milletvekili Tuba Vural Çokal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Manavgat Şelalesi, Manavgat’ın bir değeridir ve Manavgat Belediyesi tarafından işletilmelidir dedik ama belediye ne yaptı adrese teslim ihaleyle Manavgat Şelalesini özel sektöre teslim etti.

Eğlence Merkezi olarak planladığı mesire alanını da yine aynı şekilde adrese teslim özel sektöre teslim etmeyi düşündü herhalde!

Biz 2 milyon 800 bin metrekarelik sorgun ormanını millet bahçesi olarak düzenleyerek Manavgatlı hemşerilerimizin hizmetine sunmak için gerekli çalışmaları başlattık.

Sayın Özel konuşmasında ‘Manavgat Belediyesi yangınlarda devletin ayıbını örttü’ demiş.

Bakın Hükümetimiz Manavgat Yangının da neler yapmış; yangın bölgesine toplam 350 milyon lirayı bulan nakdi destek vermiştir. Hiçbir siyasi parti ayırımı gözetmeksizin tüm belediyelere nakdi destek hatta Büyükşehir Belediyesi ASAT  müdürlüğüne 50 milyon lira  göndermiştir. 900 adet yangın evi ve ahırlarını  bir yıldan az sürede tamamlamış ve maliyeti üzerinden %66 indirimle 2 yıl ödemesiz 18 yıl vadeye yayarak vatandaşlarımıza teslim etmiştir. Yaptığımız köy konakları, camiler ve ağaçlandırma çalışmalarımızı anlatmaya zaman yetmez”

CHP’li Manavgat Belediyesi’nin ilçeye yapılacak olan kamu yatırımlarını engellediğini vurgulayan Tuba Vural Çokal konuşmasına şöyle devam etti:

“Manavgata Doğalgazın gelmesini engelleyende sizin Belediyenizdir, TEİAŞIN dünya bankasından aldığı 250 milyon liralık (dolar) yatırımı 2 yıl boyunca engelleyip Manavgata zaman kaybettiren de sizin belediyenizdir. Sayısını unuttukları seçim yenilgilerine, 2024 yılı yerel seçimlerinde de bir yenisini daha ekleyecek olan Cumhuriyet Halk Partisi, sözde yenilenme ve yenileşme girdabında boğuşurken Genel Başkanları, perşembenin gelişini Çarşambadan görmüş olacak ki talihsiz ve tarifsiz iftiralara başvurmuştur.

Sarf etmiş olduğu seviyesiz söylemleri aynen Kendisine geri iade ediyoruz.

Seçim bölgem, Side’de bakanlığımızın başlattığı kazı ve restorasyon çalışması takdire şayandır. Bakanlığımızın sınırsız desteğiyle alanında en iyi akademisyenler ve uzmanların özverili çalışmalarıyla yirmi yılda tamamlanacak iş, tam bir yılda tamamlanmıştır.  Bu çalışmaları yürüten Bakanlığımıza ve belediyenin tüm zorluklarına katlanan kıymetli hemşerilerim Side halkına bu vesileyle teşekkür ediyorum.

Kültürel faaliyetlerin ve bu faaliyetlerin geniş çevrelere yayılmasından tutun da turizm trendlerini yakından takip edip kentlerimizde bunları uygulamaya, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kurularak bu faaliyetlerin desteklenmesinden güvenli turizm sertifikasyon programı çalışmalarına, halk plajlarına, restorasyon ve arkeolojik çalışmalara, kültür yolu festivallerimize,  kadar hepsi bir bütündür, dünyaya örnektir, hükûmetimizin ve Bakanlığımızın başarısıdır.

Bugün turizm sektörü işvereninden personeline dimdik ayaktadır. Bu tabloyu ısrarla eleştirmeye çalışanlara söylenebilecek tek şey az laf çok iştir.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kıymetli hemşehrim Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a ve çalışma arkadaşlarına hem kendi adıma hem de tüm turizmciler adına teşekkür ediyorum.”

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours