Halkın Doktoru Nabız Yoklamasında

Paylaşmak Güzeldir..

25 ve 26.dönem CHP Antalya Eski Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Manavgat ilçesi Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra saha çalışmalarına ağırlık verdi.. 

Antalya bölgesinde siyaseten “Halkın Doktoru” lakabı ile tanınan eski CHP milletvekili Doktor Niyazi Nefi Kara saha çalışmaları kapsamında nabız yoklamalarına ağırlık vererek Manavgat’ın ve Manavgatlıların isteklerini not alarak gelecek adına plan ve projelerine bu görüşleri ekleyerek Manavgat’ı en iyi biçimde yöneteceğini ifade ediyor.

Siyasi tecrübeleri ve insanı yaklaşımları ile Gazipaşa’dan, Kaş’a tüm Antalyalıların gönlünde taht kuran Niyazi Nefi Kara doğup büyüdüğü kent’e hizmet borcunun olduğuna dikkat çekerek bu borcun ödenme zamanı geldiği için Manavgat Belediye başkanlığına aday adayı olduğunu söyledi.

Halkın doktoru Niyazi Nefi Kara “CHP genel merkezinin takdiri ve halkımın desteği ile Manavgat Belediye başkanı seçildiğim takdirde kentime çok büyük hizmetler getireceğim. Bilhassa sağlık alanındaki tecrübelerimi Belediye başkanlığım döneminde hayata geçirerek Manavgatlının, Manavgat’ta yaşam süren hemşerilerimin daha sağlıklı yaşama kavuşması anlamında büyük projelerim var, bununla birlikte kente yeni bir vizyon getirmek amacıyla birçok projem var bu projeleri hayata geçirerek yaşanabilir bir dünya kentini birlikte yaratacağız” dedi.

Niyazi Nefi Kara Kimdir ?

20.08.1969 tarihinde Antalya Manavgat’ta doğdu.

İlköğrenimini Hatipler Köyü İlkokulunda ve Manavgat Ortaokulunda gördü. Ortaöğrenimini Manavgat Lisesi ve Antalya Lisesi’nde gördü.1991 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1992 yılında Erzurum’un Şenkaya ilçesinde mecburi hizmetini gerçekleştirdikten sonra, 1993 yılında Adana’nın Karaisalı ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yaptı.

1994-2000 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda tıp uzmanlığı eğitimi gördü.

2001-2004 yılları arasında Aydın SSK Bölge Hastanesinde, 2004-2008 yılları arasında da Denizli SSK Bölge Hastanesi’nde (Servergazi Devlet Hastanesi) Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olarak görev yaptı.

2008-2010 yılları arasında Antalya Medical Park Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak çalıştı.

2010-2015 yılları arasında Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yaptı.

10 Şubat 2015 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti.

Üniversite yıllarında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Derneği yöneticiliği yapan Niyazi Nefi Kara, 1994-2000 yılları arasında Göller Bölgesi Nörolojik Bilimler Derneği kurucu üyeliği, 1996-2000 yılları arasında Türkiye Beyin Araştırmaları Derneği kurucu üyeliği, 2000-2004 yılları arasında da Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) yöneticiliği yapmıştır.

2007 ve 2011 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya milletvekili aday adayı olmuştur.

2011-2012 eve 2014-2015 yılları arasında Antalya Tabip Odası yönetim kurulu üyeliğine seçilen Niyazi Nefi Kara, Antalya Tabip Odası adına Antalya Demokrasi Güçleri Platformu ve Antalya Eşgüdüm Kurulu üyeliği yapmıştır.

2013 yılından bu yana Antalya Halkevi Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Antalya Lisesi Mezunları Vakfı Yönetim Kurulu üyelikleri görevini yürüten Niyazi Nefi Kara, aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Hakları Derneği ve Türk Nöroşirurji Derneği’ne üyedir.

25 ve 26.dönem CHP Antalya Eski Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili olarak TBMM’de görev aldı.

2007 yılında Almanya’nın Essen Eyaleti’nde Kapalı Bel Fıtığı üzerine eğitim alan, çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi bulunan Niyazi Nefi Kara, orta seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Aylık Kaktüs Dergisi’nde “Halkın Sağlık Hakkı Vardır, Alacaktır!” başlığı altında sağlık politikalarına ilişkin köşe yazıları yazmaktadır.

Niyazi Nefi KARA, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Hacer Ceyhan KARA ile evli olup, 6 yaşında İpek ve 10 yaşında Ali Çağın adında iki çocuğu vardır.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours