Uzman Elektirk Dünya Devi Legrand’ın temsilcisi oldu

Paylaşmak Güzeldir..

20 yıldan fazla Türkiye’de faaliyet gösteren Fransız Legrand şirketi Uzman elektrik bünyesinde Akdeniz bölge temsilciliğini 15 Aralık tarihi itibariyle hizmete sunuyor.

Türkiye’deki ağırlıklı şehir hastaneleri ve IT sektörlerine İstanbul Yeni Havalimanı ve metrosuna da kesintisiz güç kaynakları üreten Legrand Türkiye bundan böyle Akdeniz bölgesinde Uzman Elektrikle birlikte yol alacak.

42 yıl önce Manavgat sanayi çarşısında mütevazi bir şekilde iş hayatına başlayan Uzman Elektrik firması bugün itibarı ile bölgesel bir güç haline gelmiş ve rekabetin en yoğun olduğu İstanbul başta olmak üzere ulusal bazdaki bir çok projeyi başarmanın haklı gururu ile yoluna devam ediyor.

Bünyesinde dev şirketlerle ortaklık ve temsilciliklerle yoluna devam eden Uzman elektrik yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Cengiz,

“42 yıldır değişmeyen iş anlayışı, yeni nesil ürünler ve özgün tasarımları ile müşterilerimize hizmet vermeyi vizyon olarak belirleyen Uzman Elektrik, bilgi ağırlıklı teknolojileri etkin kullanarak, Ar-Ge ve inovatif çalışmalarla yenilikçi bir firma olarak yoluna devam ediyor, Dünya devi bir marka olan Lengard’ın Akdeniz bölge temsilcisi olarak 15 Aralık 2023 gününden itibaren bölgemize hizmet etmeye başlayacağız. Bize inanan ve güvenenleri bugüne dek mahcup etmedik, bundan sonrada aynı düşüncelerle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Legrand Türkiye Grubu bünyesindeki şirketlerinden Legrand Elektrik Sanayi A.Ş, İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında bu yıl da yer aldı. 2022 yılındaki net satışlar temel alınarak hazırlanan listede yer aldıkları için oldukça mutlu olduklarını belirten Legrand Türkiye Grubu Ülke Müdürü, CEO Levent Ilgın, “Bu yıl 58 sıra yükselerek büyük bir başarıya imza attık. Legrand Gebze fabrikamızda 2023 sonu itibarıyla 8 milyon euro değerinde bir yatırımı tamamlayarak ilave istihdam olanakları oluşturmaya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin en büyük 500 şirketini ortaya koyan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) araştırması sonuçlandı. Listede bu yıl da yer alan bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman olan Legrand Grup’un, Legrand Türkiye Grubu bünyesindeki şirketlerinden Legrand Elektrik Sanayi A.Ş, 58 sıra yükseldi. Legrand Türkiye Grubu Ülke Müdürü, CEO Levent Ilgın, “Legrand Gebze fabrikamızda 2023 sonu itibarıyla 8 milyon euro değerinde bir yatırım yaparak ilave istihdam olanakları oluşturmaya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Toplam 2000’in Üzerinde Çalışanla Hizmet Veriyor

Bünyesinde Legrand, İnform, Estap ve Bticino markalarını barındıran Legrand Türkiye Grubu, Gebze’deki iki fabrika ve Ümraniye’deki Genel Müdürlük binasıyla birlikte 3 kampüse ek, bölge müdürlükleri ile toplamda 2.000’in üstünde çalışanıyla hizmet veriyor. 2022’de başlayan ve 2023’te tamamlanacak olan altyapı ve yeni üretim hatları yatırımlarıyla birlikte istihdamını %15’in üstünde artmayı hedefleyen Legrand Türkiye Grubu, geçtiğimiz yıl da yaklaşık %12’lik bir istihdam büyümesi ortaya koydu. Fransa’da CAC40’de yer alan Legrand Grup, 2022 yılında %19’un üzerinde büyümeyle satış cirosunu 8 milyar euronun üzerine çıkarmıştı.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours