Engelleri hep birlikte aşacağız Engelleri

Paylaşmak Güzeldir..Vali Hulusi şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle 07 Engel Tanımayanlar Spor Kulübünün gerçekleştirdiği farkındalık etkinliğine katıldı. Engelli bireylerin el emeği göz nuruyla yaptıkları ürünleri inceleyip hazırladıkları gösteriyi izledi.
07 Engel Tanımayanlar Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen etkinliğe Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, 07 Engel Tanımayanlar Spor Kulübü Dernek Başkanı Hilal Gönenç ile engelli bireyler ve aileleri katıldı.
Ekinlikte konuşan Vali Şahin, engelliler için hayatı kolaylaştırıcı çalışmaların önemine değindi.  Bir toplumu değerli kılan en önemli unsurlardan birinin, toplumun özel birey ve gruplara gösterdiği ilgi olduğunu vurgulayan Vali Şahin; “Türk toplumu olarak tüm mensuplarımız çok değerli ama özel ilgi ve desteğe ihtiyaç duyan bireylerimiz için hayatı kolaylaştırıcı faaliyetlerde bulunmak hepsinden daha değerlidir. Devletimiz bu hususta çok fazla çalışma yapıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tamamen bu konuya odaklanmış durumda. Bunun dışında belediyelerimizin, kaymakamlıklarımızın ve valiliklerimizin de pek çok faaliyetleri var” dedi.

‘Gönülden Gönüle Giden’ Yolun Bir Parçasıyız
07 Engel Tanımayanlar Spor Kulübü’nün engelli bireylerin ve ailelerinin kalplerine dokunan çalışmalar yaptığına da değinen Vali Şahin, “Sizler bu işi gönülden yapıyorsunuz. Gönüllü etkinlikler küçücük de olsa devasa yardımlardan ve desteklerden daha kıymetlidir. Bizler de bugün, büyük usta Neşet Ertaş’ın dediği gibi, ‘Gönülden Gönüle Giden’ yolun bir parçası olduk. Bunun için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu yolda çaba göstermek değerli bir iş. Bunu gönüllü olarak yapmak daha da değerli. Hepinizi tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından, engelliler gününe farkındalık için hazırlanan gösteri gerçekleştirildi.

Antalya Valiliği / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours