3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. İlçemizdeki etkinlikler çerçevesinde ilk olarak Cumhuriyet meydanından başlayarak yapay şelale önüne kadar Atatürk portresi ve Türk Bayraklarıyla yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe gösteri gurupları, protokol, Okul Müdürleri ve özel eğitim okul ve sınıfları katıldılar.
Kutlamalara İbrahim Sözen Gençlik merkezinde devam edildi. Buradaki törende istiklal marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Özel okullardan öğrenci gurupları gösteri yaptılar. Bazı programlarda görev alan öğretmen ve öğrencilere Kaymakam Adil Karataş tarafından sertifikaları verildi.
(Haber Merkezi)
+ There are no comments
Add yours