Kepez’e ‘Mobil Atık Getirme Merkezi’

Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi, Türkiye Çevre Ajansından aldığı hibe desteği ile 26 adet olan ilçedeki güneş enerjili atık getirme merkezi sayısını 58’e çıkardı. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında, Kepez Belediyesi çevreci çalışmalarını sürdürüyor. 

Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçenin dört bir yanına güneş enerjili ‘Mobil Atık Getirme Merkezi’ yerleştirerek, çöpleri kaynağında ayrıştıran Kepez Belediyesi, 26 adet olan ilçedeki güneş enerjili atık getirme merkezi sayısını 58’e çıkardı.

Türkiye Çevre Ajansından aldığı hibe desteği ile belediyeye mali yük getirmeden 32 adet daha mobil atık merkezi ilçeye kazandırıldı.  Mobil atık getirme merkezleri ilçe sakinlerinin mahalle ortak kullanım alanlarındaki en işlek noktalara ve en yüksek nüfusa sahip alanlara yerleştirildi. Mobil atık getirme merkezlerinde kağıt karton, plastik, metal, bitkisel atık yağ, elektrik ve elektronik atık, pil atığı ve cam atığı yerinde ayrıştırılıyor. Vatandaşlar Mobil atık getirme merkezi ile diğer atık kumbaralarının hangi noktalarda bulunduğunu da (www.kepez-bld.gov.tr/page-63-kepezde-geri-donusum) link adresinden ulaşabilirler.  

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours