MHP’li Abdurrahman Başkan ” Turizm Ekonomimiz İçin Önemli Bir Lokomotif”

Paylaşmak Güzeldir..

ANKARA- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya’nın “Turizmin Başkenti” ünvanını fazlasıyla hak etse de gelen turisti kent merkezine çekmekte sıkıntılar yaşandığını bildirdi. MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a,     Antalya’ya gelen turist yoğunluğunu şehir merkezine çekmek için yapılan çalışmalar olup olmadığını sordu.

Turizm ve Kültür Bakanlığı bütçesinin komisyondaki görüşmelerinde konuşan MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Bakan Ersoy’dan, son yıllarda gastronomi ve sağlık turizminde yapılan çalışmalarla ilgili olarak sorular yöneltti.

Turizmin ülkemizde onlarca iş koluyla doğrudan ve bir o kadarıyla da dolaylı ilişkisi bulunduğuna işaret eden MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Bakanlık bütçesinin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasında özetle şöyle dedi:

TURİZM EKONOMİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR LOKOMOTİF

“Turizm sektörünün istihdama kattığı değer ülke ekonomimiz için son derece önemli bir lokomotiftir. 

Hepimizin bildiği üzere, Antalya’mız her ne kadar Güneş’in başkenti olarak adlandırılıp ünlense de 640 km’lik eşsiz sahillerinin yanı sıra doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve kültürel yapısıyla da “deniz – kum – güneş” üçlemesine alternatif olarak turizmin diğer birçok dalında da adından söz ettirmektedir. 

Eko turizmden, doğa turizmine, kültür turizminden, spor turizmine, inanç turizminden, kongre turizmine, mağara turizminden, kamp ve karavan turizmine ve pek bilinmese de kış turizmine ve son zamanlarda ise sağlık turizm noktasında da gözde bir şehir olma konumuna gelmiş olan Antalya’mızın kendisine atfedilen “Turizmin Başkenti” unvanını fazlasıyla hak ettiğini gururla söylemek istiyorum.

DÜNYANIN HER TARAFINDAN MİSAFİR AĞIRLAYAN ŞEHİR

Antalya’mızda turizm sezonunun mayısta açılıp eylülde bitmez yılın 12 ayı Antalya dünyanın her yerinden misafir ağırlayan bir şehirdir.

Şehrimizde gerçekleştirilen kongre, sempozyum, toplantı gibi etkinlikler Antalya’mızda sürdürülen diğer turizm faaliyetlerinin geliştirilerek yaygınlaşmasın da önemli bir katkı sağlamaktadır.

Antalya’mız 2021 yılından itibaren turizmde çok şükür toparlanmaya başlamış ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü olan 2023’ün Ekim ayı sonunda yeni bir rekor kırarak 6 Kasım 2023 itibari ile 15 milyon 1000 turiste ulaşarak yeni bir rekor kırmıştır. 

Bu sayı Antalya’mız ve ülkemiz için son derece önemli bir rakam olsa da Antalya’nın potansiyeli ve turizm çeşitliliği açısından daha yüksek rakamlara çıkması en büyük temennimizdir.”

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours