Kıtuyad’dan Ertelenen Anma  

Paylaşmak Güzeldir..

Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (KITUYAD) tarafından Atatürk’ün ölümünün 85’inci yılında düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası Etkinlikleri” kapsamında tesislerin kendi bünyelerinde düzenledikleri münferit etkinliklere ek olarak yapılan futbol organizasyonu ile anma ve sürdürebilme faaliyetleri tamamlanmış oldu. 

Kızılağaç Turizm Merkezinde 10 Kasım 2023 tarihinde düzenlenen etkinlik kapsamında; bölge tesislerinin bazılarında o günün fon müziği olarak, Atatürk’ün sevdiği şarkılar kullanılırken, aynı gün Konaklı ile yapılacak olan futbol müsabakası bölgedeki sahaların bakıma alınması ve lig müsabakalarının yoğunluğu nedeni ile gününde yapılamasa da; Anma Etkinlikleri Haftası içerisinde program dahilinde sonradan yapılmış oldu. 

Alanya Türklerde bulunan; Özel Futbol Kompleksinde konaklı ile oynanan ve Saat 21.00 de başlanan maç öncesi her iki takım ve seyirciler; 1 dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okudular, sonra da ayrı ayrı ve toplu olarak Türk Bayrağı ile objektiflere poz verdiler. Samimi bir ortamda başlayan müsabaka karşılıklı centilmenlik ortamında devam etti ve günün mana ve önemine uygun olarak da başladığı gibi dostça sona erdi.  

Müsabakanın sonunda Kıtuyad Başkanı Osman Ergin; Kıtuyad Yönetim Kurulu olarak; öncelikle Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve bu vatan uğrunda gözlerini kırpmadan canlarını feda etmiş tüm şehitlerimize saygı ve bağlılıklarından şüphe etmediğimiz Kızılağaç Bölgesi Otelcilerimize kendi tesisleri dahilinde yapmış oldukları anma etkinlikleri nedeni ile ayrıca teşekkür ediyoruz.  

Etkinlik kapsamında; Manavgat’ımızda tesis yetersizliği nedeni ile gününde yapamadığımız, Ulu önderimizin veciz sözleri ile ifade ettiği ve spora verdiği öneme binaen spor alanındaki etkinliğimizi de Hasan Gündoğan kardeşimizin daveti ile gecikmeli de olsa Türkler de icra etmiş bulunmaktayız. Kendisi ve ekibine de örnek misafirperverliklerinden dolayı; teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Bilindiği üzere 10 Kasım’lar Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı duyarlı kesimlerce tutulan yasa rağmen; Ulu önderimizin fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalı diyoruz ve aramızdan ayrılışının 82. yılında, kendisini bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor, hatırası önünde saygıyla eğilerek şükranlarımızı sunuyoruz. Dedi. 

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours