MHP’li Abdurrahman Başkan “Antalya’da organize sanayi bölgesinin büyütülmesi gerek”

Paylaşmak Güzeldir..

ANKARA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya’da organize sanayi bölgesinin genişletilmesinin şart olduğunu, Aksu’ya da yeni bir organize sanayi bölgesi gerektiğini bildirdi.

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya Organize Sanayi Bölgesinin 735 hektarlık alanda sanayicilere tahsis edilmiş olan 330 sanayi parseliyle kentin üretim ve istihdam dinamosu hâline geldiğini söyledi.

Antalya’nın her zaman üreten bir şehir olduğunu kaydeden MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan şöyle konuştu:

“Bu nedenle Antalya’mızda bulunan organize sanayi bölgemizin genişletilmesi şart olmuştur ve şu anda doluluk oranı yüzde 100 olup yaklaşık 70-80 sanayicimiz de arsa tahsisi için sırada beklemektedir.

Ayrıca, Aksulu hemşehrilerimizin Kurşunlu’ya bir organize sanayi bölgesi kurulması yönünde bizlere ulaşan çok talepleri olmaktadır. Bu konunun bir an önce Bakanlık programına alınması ve gerekli işlemlerin başlatılması gerekmektedir.”

GÖKTÜRK UÇUŞ AKADEMİSİNE ÖVGÜ

MHP’li Başkan, konuşmasında Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanlığı tarafından açılan Göktürk Uçuş Akademisi’nde Türk İHA ve SİHA’larına Antalya’dan pilot yetiştirilmesinin gurur vereceğini ifade etti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antalya İl Başkanlığı’nın açtığı akademiye büyük ilgi gösterildiğine dikkat çeken MHP’li Abdurrahman Başkan. “Geleceğin İHA ve SİHA pilotlarının yetişeceği bu akademide gençlerimiz eğitim alacaklardır. İlk grup tamamen dolmuş ve ilgi en üst seviyededir. Türk İHA ve SİHA’larına Antalya’dan pilot yetiştirmek bize gurur verecektir” diye konuştu.

“ANTALYA TEKNOFEST’İ HAK ETTİ”

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya’nın bilim şehri olma yönünde hızla ilerlediğini, bu nedenle de bir TEKNOFEST’i hak ettiğini ifade ederek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan Antalyalılar adına TEKNOFEST Antalya için söz almak istediğini bildirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours