Yılı coşkusu Plaj Voleybolu Turnuvası ile başladı

Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılında sporun gücünü vurgulamak adına Plaj Voleybolu Turnuvası düzenledi. Konyaaltı Sahili’nde gerçekleşen turnuva çekişmeli müsabakalara ev sahipliği yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamaları kapsamında düzenlediği Plaj Voleybolu Cumhuriyet Kupası’na 32 takım 128 sporcu katıldı. Konyaaltı Sahili 20 Nolu Plaj’da gerçekleşen turnuvada voleybol tutkunları kıyasıya mücadele etti. Her takım zorlu 5 müsabaka gerçekleştirdi. Rakipleri tek tek eleyerek finale uzanan 4 takım kupa, madalya ve hediye çekleriyle ödüllendirildi.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA SPORTİF FAALİYETLER

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç Antalya’da Cumhuriyetin 100. Yılı anısına sportif etkinlikler organize ettiklerini belirterek, “Bunlardan ilki plaj voleybolu turnuvasıydı. 25-26 Ekim’ de FashionWeek adıyla bir moda sunumumuz olacak. 28 Ekim’de Konyaaltı’nda açık deniz yüzme yarışı olacak. Dünya rekortmeni milli sporcumuz Şahika Ercümen de Varyant bölgesinde dalış yapacak. 29 Ekim’de de Tünektepe bölgesinde Cumhuriyet tırmanışı yarışımız var. 3 farklı kategoride olacak. Cumhuriyetimizin 100. Yılını şehrin farklı alanlarındaki sportif faaliyetlerle kutlayacağız” diye konuştu.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Turnuvaya katılan Matematik öğretmeni Salih Dağdeviren takımıyla elde ettikleri şampiyonluğun mutluluğunu yaşarken Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen voleybol turnuvası için teşekkür etti.

Derya Özçelik ise “Uzun zamandır plaj voleybolu oynuyorum. Tribünler de çok güzeldi. Her şey muazzamdı. Bu anlamlı turnuvada yer aldığım için çok mutluyum” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours