Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol; “OSB İçin Hiçbir Engel Kalmadı”

Paylaşmak Güzeldir..

İlçemizde kurulacak olan organize sanayi bölgesi için bütün işlemler tamamlandı. Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, “İlçemizin yıllardır beklediği organize sanayi bölgesi nihayet gerçekleşiyor. OSB’nin yasal işlemleri tamamlandı” dedi.

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, ilçede 1996 yılında dönemin Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) yönetimi tarafından başlatılan ve önceki dönem MATSO Başkanı  Rahmetli Ahmet Boztaş’ın büyük gayretleriyle ilçeye OSB kurulması konusunda başlatılan çalışmaların sonuçlandığını söyledi. Manavgat OSB’nin kenarlarına yapılma zorunluluğu getirilen 50 metrelik koruma bandının yapılan yeniden inceleme sonucunda 5 metreye çekildiğini belirten Başkan Ahmet Ali Erol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Hükümetimiz, Manavgatımıza büyük değer katacak olan organize sanayi bölgemizin faaliyete geçebilmesi için gerekli bütün izinleri verdi. Organize sanayi bölgemiz tam kapasite ile faaliyete geçtiğinde en az 3 bin kişi istihdam edilecek ve Manavgat ile ülkemiz ekonomisine her yıl milyarlarca liralık katkı sağlayacak. Manavgat Organize Sanayi Bölgesi yatırımı esnafımıza ve ilçemize büyük değer katacak” dedi.

Manavgat’ın turizm ve tarım ağırlıklı bir kent olduğunu hatırlatan Başkan Erol, “Organize sanayi bölgesinin kurulmasıyla artık ilçemizde sanayileşme de başlayacak. Organize sanayi sadece Manavgat’ta değil, Gazipaşa’dan Serik’e kadar bütün bölgede üretilen ürünlerin işlenerek piyasaya sunulmasını sağlayacak. İlçemize 12 ay iş ve aş getirecek olan bu yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours