Tütüncü; “Belediye olarak her zaman İş dünyasının yanındayız”

Paylaşmak Güzeldir..

ATSO 18. Grup Plastik Kauçuk ve Alüminyum Ürünleri Meslek Komitesi üyelerinin taleplerini dinleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Belediye birimlerimiz üzerine düşeni en güzel şekilde yerine getirecektir.  Esnafımızın zaten yanındayız. İş dünyasının da, iş insanlarımızın da, Ticaret Odası üyelerimizin de her zaman yanında olacağız” dedi. 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  ATSO 18. Grup Plastik Kauçuk ve Alüminyum Ürünleri Meslek Komitesi üyeleriyle bir araya geldi. ATSO Başkanı Ali Bahar’ın ev sahipliğinde Atatürk Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda komite üyeleri sektörlerine yönelik taleplerini iletti, Başkan Tütüncü’de sektör temsilcilerinin sorularını cevapladı. Toplantının ardından bir değerlendirme yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar’a teşekkür ederek, “Sektörle belediyeyi buluşturan ve sektörün taleplerini dinlediğimiz çözüm önerilerini konuştuğumuz harikulade verimli, güzel bir toplantı icra ettik. “dedi.

SEKTÖRÜN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Toplantının odağında iki konu olduğunu belirterek açıklamalarını sürdüren Başkan Tütüncü, “Bunlardan birincisi geri dönüşümcü esnafımızın toplu iş yerlerine yönelik yer talepleri ve yeni iş yerinin kurulması talebiydi. İkincisi de kayıt dışıyla mücadeleydi.  Her iki konuda sektör açısından son derece anlamlı şehircilik bakımından da son derece gerekli taleplerdi. Bu taleplerle ilgili belediye birimlerimiz üzerine düşeni en güzel şekilde yapacak. Adeta bir ticaret odasının partneri gibi ilgili birimlerimiz hareket edecek. Esnafımızın zaten yanındayız, iş dünyasının da, iş insanlarımızın da Ticaret Odası üyelerimizin de her zaman bu konuda yanında olacağız. “diye konuştu.

SORUNLARI ETRAFLI ŞEKİLDE ELE ALDIK

Birlikte yönetişim konusuna da değinen Başkan Tütüncü, “Şehrin temel meselelerini, paydaşlarımızla birlikte görüşüp onlarla birlikte beraber çareler üretip o ürettiğimiz çareleri de birlikte beraberce hayata geçirmekten bahsediyoruz. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ali Bahar ile bu konuda gerçekten çok ciddi manada mesafeler almış olmak bizi şehrimiz adına sevindiriyor. Bundan önce de çeşitli sektörlerin taleplerini bize iletmişlerdi ve bugün de yine geri dönüşümcü kardeşlerimizin, dostlarımızın sevgili hemşerilerimizin ticaret ve sanayi odasının bu grubunun meselelerini etraflı bir biçimde ele aldık. Eğer üst düzey bir irade ortaya konursa şehrin problemleri ile alakalı çözümlerin çok hızlı geldiğini görüyoruz. Ali Bahar başkanımızı ve çok değerli komite üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. “ diye konuştu.

BELEDİYE OLARAK KARARLILIĞIMIZ DEVAM EDECEK

“Geri dönüşümcü esnafımızın geri dönüşümcü firmalarımızın desteklenmesi konusunda belediye olarak kararlılığımız devam edecek.” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, “Devlet olarak da kararlılığımız devam etmeli, ediyor, edecek. Özellikle sıfır atık projesi kapsamında çok farklı bir pozisyona gelen sektörün bundan sonra bizim desteklerimizle, gayretlerimizle ve bu ortak aklın ortaya çıkarmış olduğu yol haritasını takiple çok daha iyi noktalara ulaşacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

TİCARET VE EKONOMİMİZE FAYDA GETİRİYOR

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar da, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, sadece kendi bölgesinde değil, diğer bölgelerdeki sorunlara da çok çabuk çözüm getirdiğini söyledi. Bahar, “Onun için başkanımız bizim için çok değerli.  Ticaretimize ekonomimize büyük faydalar getiriyor. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Sektörün sorunlarıyla ilgili düzenlenen bu toplantının çok hayırlı olacağını düşünüyorum. “dedi.

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours