Rektör Özkan, Ezber Bozan yayınına konuk oldu

3 min read
Paylaşmak Güzeldir..

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Ezber Bozan Genç Dino isimli podcast yayınına konuk oldu. Programda eğitimden kampüs yaşamına, sağlık turizminden yapılan çalışmalara birçok başlık konuşuldu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Ezber Bozan Genç Dino isimli podcast yayınının konuğu oldu. Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Gör. Suat Erdöl, Sibel Göydağ Çakmak, Alican Öz’den oluşan Genç Dinazorlar ekibi Rektör Özkan’a merak edilenleri sordu. Eğitim, kampüs yaşamı, öğrenciler, sağlık turizmi, topluma katkı, gelecek hedefleri gibi farklı başlıkların konuşulduğu programda Rektör Özkan’a rektörlük ve hekimlik dışında kalan zamanlarda neler yaptığı da soruldu. 

KEYİFLİ VE SAMİMİ BİR YAYIN OLDU

Konuşmasına başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirme temennileriyle başlayan Rektör Özkan, yeni eğitim öğretim yılı için heyecanlı olduklarını, kampüslerin ruhunu öğrencilerin verdiğini, öğrencilerin kampüse geldiğinde onların enerjisinin, kahkahasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Temel hedeflerinin Akdeniz Üniversitesinin bayrağını daha yukarı taşımak olduğunu belirten Rektör Özkan, Akdeniz Üniversitesinin üniversitelerin küresel sıralamasında (THE) 1200-1500 sıralarındayken 1000 bandına yükseldiklerini bundan sonraki hedeflerinin öncelikle ilk 1000’e sonra 500’e yükselmek olduğunu ifade etti.

MEME KANSERİ KONUSUNA ÖZEL VURGU

Meme Kanseri Farkındalık Ayına da dikkat çeken Rektör Özkan, aynı zamanda Antalya Meme Hastalıkları Derneği Başkanı olarak halkı bilgilendirici toplantılar yapacaklarını, bu konuda halka eğitim vermek istediklerini dile getirdi. Yoğun tempoda rektörlük ve hekimlik dışında kalan zamanlarda neler yaptığı sorularına da cevap veren Rektör Özkan, keyifli yayın için ekibe teşekkür etti.

EZBER BOZAN EKİP

Rektör Özkan’ın kaliteli eğitim, çıktı odaklı bilimsel üretim, topluma daha fazla katkı sağlamak için yaptıkları çalışmaları anlattığı podcast yayını spotify üzerinden Ezber Bozan Genç Dino kanalında (https://spoti.fi/3ZSgRbt)dinlenebilir. Yaklaşık 6 aydır Spotify’da yer alan Genç Dinazorlar ekibi, yeni başladığı Ezber Bozan Genç Dino isimli podcast serisinde Antalya’nın tanıdık isimleriyle söyleşi yapmayı hedefliyor.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours