İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen; “Manavgat’ın Değerleri ile Oynamayın”

3 min read
Paylaşmak Güzeldir..

İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen Boğaz mevkiinde iptal edilen Mesire alanı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaparak “Manavgat’ın Değerleri ile Oynamayın. Bırakın Manavgat Nefes alsın” diyerek aşağıdaki yazılı basın açıklamasını yaptı.

İyi Parti İlçe Başkanı Ergen’in yazılı basın açıklaması aynen şöyle;

“Yıllardır Devlet Hastanesi sözleri ve hayata geçmeyen projeleri ile AKP iktidarı tarafından deyim yerinde ise oyalandık. Başka şehirlerdeki hastanelerin sözde projeleri iktidar partisinin il ve ilçe başkanları tarafından ne hikmetse her seçim öncesinde basın toplantıları ile Manavgat halkını kandırmak için bir araç olarak kullanıldı.

AKP Hükümeti, Alanya Payallar Mahallesi’ne 200 yataklı hastane inşaatını, yaklaşık 200 dönümlük orman arazisinin içerisine yaparken, ilçemizde öyle bir arazi yokmuş gibi bizim hastanemiz 64 dönümlük bataklığa yapılmaya çalışılıyor. Yoksa 2002 yılından bu yana AKP iktidarı ile değerli alanların yandaşlara verilmesi Manavgatlı hemşerilerimin sağlığından daha mı önemlidir? Yıllardır Manavgatlı hemşerilerimin oyları ile ilçemizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil eden arkadaşların böyle önemli konulara duyarsız kalmaları, maalesef onların milletin vekili olamadıklarının göstergesidir.

Bütün bu olumsuzluklar ve Manavgat’ın yok sayılmasına şimdi de sahil ve mesire alanı tahsisinin iptali eklendi. İptal eden kim? Kültür ve Turizm Bakanlığı. Peki neden? Onu şu an net olarak biz de bilmiyoruz. Muhtemelen hiçbir zaman da öğrenemeyeceğiz. Sorgun Boğaz Mevkiinde Manavgat Belediyesi tarafından işletin 254 dönüm arazi içerisinde sahil ve mesire alanı Manavgat halkının elinden neden alınır bunu birinin çıkıp anlatması lazım. İnsanlarımızın ailesiyle birlikte nefes alabildiği yerlerden biri Manavgatlı hemşerilerimizin elinden alınırken sessiz kalmamız mümkün değil. Halkın kullanımında olan mesire alanını yandaşlarınıza mı vermeye çalışıyorsunuz? Sizlere güvenip, sizi TBMM’ye gönderen Manavgatlı hemşerilerinize böyle mi teşekkür ediyorsunuz? Bir sözüm de ilçe başkanlarına olacak. Özellikle Cumhur İttifakı’na hizmet eden ilçe başkanlarının ilçemiz ile alakalı meydana gelen sorunlar karşısında sessiz kalmalarına anlam vermemiz mümkün değil. Neden sessiz kalıyorsunuz? Siz Manavgat’ın değil de başka bir ilçenin mi başkanısınız? Kendinize gelin, birlikte ilçemize sahip çıkalım. Manavgat’ta olan Manavgatlınındır. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Sizler kendi aranızda rant hesapları yapacaksınız, yandaşlarınıza para kazandıracaksınız diye Manavgat’ı heba etmenize göz yumamayız. Sorgun Manavgat Halkınındır ve öyle de kalacaktır. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours