Varsak Yaylası Pazarı’na sıcak asfalt

Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi, hizmette mesafe tanımıyor. Varsak bölgesinin, Korkuteli ilçesinde yer alan yaylasının pazar yeri ile merkez caminin yolunda sıcak asfalt çalışması yapıldı.  Yaylanın bazı ara sokakları sathi asfaltla kaplandı.

Kepez Belediyesi,  son 15 yılda yaptığı kalıcı yatırımlarla ve imar düzenlemeleriyle kasabadan modern bir şehre dönüştürdüğü Varsak bölgesinin yaylasını da hizmette ihmal etmiyor.
Varsak bölgesindeki 11 mahalle sakinlerinin yaz döneminde göç ettiği yayla,  Korkuteli- Tefenni yolu üzerinde 1400 rakımda yer alıyor.
Kepez Belediyesi, her göç sezonu öncesinde şehir merkezine yaklaşık 78 kilometre mesafedeki Varsak Mahallesi Yaylası’nın yollarının ve sosyal yaşam alanlarının bakım ve onarımını yapıyor.
Yaylaya otobüs seferi hizmeti veren Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl bölgeye sosyal tesis binası ve park kazandırmıştı.    
Kepez Belediyesi, bu yaz döneminde de yaylaya asfalt hizmeti götürdü.

Varsak Yaylası Pazarı’na sıcak asfalt

Varsak Yaylası sakinleri her zaman yanlarında olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den,  zeminin mıcır olmasından dolayı toz sıkıntısının yaşandığı pazar yerinin asfaltlanmasını talep etti.
Yaylanın merkez camiine ve pazar yerine ulaşımı sağlayan yolun da asfaltlanması istendi.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yaylada yaşayan vatandaşların taleplerini dikkate alarak, bölgede asfalt çalışması başlattı.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez caminin yanında cumartesi günü kurulan pazar alanının zeminine iş makinelerinin yardımıyla önce dolgu malzemesi, daha sonra 259 ton sıcak asfalt serdi. Pazar alanının asfaltlanmasıyla, esnaf ve vatandaşlara sağlıklı, kaliteli bir ortamda alışveriş yapabilme imkânı sunuldu.

Cami yoluna asfalt konforu

Fen İşleri Müdürlüğü, yaylanın merkez camisi ile pazar yerine ulaşımı sağlayan yolu da sıcak asfalt konforuna kavuşturdu. Mevcut asfaltı eskiyen ve bozulan yol, serilen 296 ton sıcak asfaltla kaliteli hale getirildi.
Kepez Belediyesi, pazar yeri ve cami yolunda 3 bin 200 metrekarelik alanda toplam 552 ton sıcak asfalt çalışması yaptı.

Fen İşleri Müdürlüğü, Varsak Yaylası’nın ara yollarına da sathi asfalt hizmeti götürdü. Yaylada 12 bin 650 m2 sathi asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Varsak Yaylası Tütüncü’den memnun

Asfalt hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getiren Varsak Yaylası sakinleri, “Hakan Başkan, Varsak bölgesindeki mahallelerimize dört dörtlük hizmet yaptı. Yaylamızı da hizmetsiz bırakmıyor. Talep ettiğimiz hizmetleri bir bir yapıyor. Hakan Başkanımızdan ve ekibinden Allah razı olsun.” ifadesini kullandı.

Hizmet devam edecek

Başkan Hakan Tütüncü de, kadim bir yerleşim yeri olan Varsak Yaylası’nın ve sakinlerinin kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi. Belediyecilik hizmetleriyle yayladaki sosyal yaşamı daha keyifli hale getirmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Tütüncü, “Mücavir alanı dışımızda olsa da Varsak Yaylamızı bir mahallemiz gibi gördük ve bu anlayışla bölgeye hizmet getirdik.  Camilerin bakım ve onarımdan park yapımına, oturma mobilyalarından çöp konteynırlarına, sosyal tesisten asfalta varıncaya kadar yaylaya hizmet getirdik. Bundan sonra da yayla sakinlerimizin hizmet taleplerini karşılamaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours