Paylaşmak Güzeldir..

26-30 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen TÜBİTAK 55. Dönem 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarının Türkiye Finalleri’ne Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri damga vurdu. NKFL’li gençler İlçemizi TÜBİTAK platformunda da zirvelere çıkarmanın haklı gururunu yaşadı ve yaşattı.

Fizik, kimya ve biyoloji alanlarında üç projeyle bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılma hakkı kazanan öğrenciler, ilçemizi ve ilimizi gururla temsil ederek katıldıkları alanlardan madalya ile döndüler.

Namık Karamancı Fen Lisesi, Kimya Öğretmeni Savaş Zafer Gülerin danışmanlığında 10. Sınıf öğrencisi Sıddıka İnci Yaman Fizik alanında ve 11.sınıf öğrencisi Asya Güven ve 10. Sınıftan Azra Demircioğlu, Kimya alanında yaptığı projeler ve etkili sunumlarıyla Türkiye ikincisi oldu.  11. sınıf öğrencileri Azra Saraç ve Tuana Yılmaz ise Biyoloji alanında hazırladıkları ve bilim dünyasında çığır açabilecek başarılı projeleriyle Teşvik Ödülü’ne layık görüldü ve okullarını başarıyla temsil ettiler.

TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalleri Sergisi’ne İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, öğrencilere destek olmak için katıldı. Türköz, ödül törenine de katılarak öğrencilere destek verdi. Türk demiryolu endüstrisinin önde gelen isimlerinden ve TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş olan Manavgatlı hayırsever Hayri Avcı da bu önemli etkinlikte yer alarak öğrencilere destek verdi ve başarılarını paylaştı.

Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencilerinin gösterdiği üstün performans, ilçenin ve ilin gururu oldu.

Söz konusu başarının, Manavgat’ta ve il genelinde bilime olan ilgiyi artırması ve yeni nesillere ilham kaynağı olması bekleniyor.

Büşra Deveci / Haber

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours