Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği, özel bireylerin el becerilerini geliştirdiği Sevgi Atölyesi’nde özel bir sergiye imza attı. ‘Özel Çocuklar El Emeği Sergisi’ nde birbirinden kıymetli el emeği göz nuru 700 ürün sergilendi. Ürünlerin satışından elde edilecek gelir emeğin sahibi özel çocuklar ve annelerine verilecek.

Kepez Belediyesi’nin destekleriyle Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği tarafından kurulan Sevgi Atölyesi, sevgiler üretmeye devam ediyor.  Özel bireylerin el sanatlarını öğrenerek, el ve iş becerilerini geliştirdiği, aile ekonomilerine katkı sağladığı ve sosyalleşme imkanı bulduğu Sevgi Atölyesi’nde, emek emek üretilen ürünler sergilendi. Özel Çocuklar El Emeği Sergisi, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın, Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi yetkilileri, özel çocuklar ve ailelerinin katılımlarıyla açıldı. Serginin ilk açılış konuşmasını Sevgi Atölyesinin Öğretmeni Kamile Kuşdemir gerçekleştirdi. Kuşdemir, Sevgi Atölyesinde sadece özel çocukların değil, özel annelerin de mesleki eğitimler aldığını belirterek, her nokta da kendilerine destek sağlayan Kepez Belediyesi’ne teşekkür etti.  

EĞİTİMLERLE ÜRETEBİLİR YAŞAMA KATILIM

Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay da, derneğin 2013’de, Sevgi Atölyesi’nin de engelli bireylerin becerilerini geliştirmek ve aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla 2019’da kurulduğunu hatırlattı. Sevgi Atölyesi ile engelli bireyler ve özel annelerin eğitimlerle üretken ve üretebilir yaşama katılımlarının sağlandığını vurgulayan Dernek Başkanı Ay, çalışmalarına destek veren Kepez Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, STK ve tüm kamu kurumlarına teşekkür etti. Down Sendromlular ve Engelliler Derneği’nin farklı projelerle sürdürülebilir ekonomiye katkı sağlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini de belirterek, yine Kepez Belediyesinin destekleriyle kolonya üretim tesisi kurarak, Antalya’da bir ilki gerçekleştirme yolunda adımlar attıklarını da sözlerine ekledi.  

BAŞKAN KOCAGÖZ’ÜN SELAMLARINI İLETTİ

Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın da, sergi açılışına katılarak özel çocuklar ve özel annelerin mutluluğuna ortak oldu. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Başkan Yardımcı Yalçın, “Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Kapılarımız her zaman sizlere açık. Lütfen çekinmeden taleplerinizi ve isteklerinizi her zaman bize iletin.” dedi. Başkan Yardımcısı Yalçın, açılış konuşmalarının ardından 700 ürünün sergilendiği sergiyi gezdi. Sergilenen ürünler hakkında Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay’dan bilgi aldı.  

Sevgi Atölyesinde üretilen ürünlerin satışından elde edilecek gelirler yine emeğin sahibi özel çocuklar ve annelerine verilecek.

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours