Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi, yeni park yatırımlarıyla çocuklara hem yeşil bir şehirde büyüme hem de oyun aktivitelerini güvenli alanlarda yapma imkânı sunuyor. Güneş Mahallesi’nin çocuklarına da 6 bin 488 (m2)metrekare büyüklüğünde bir yeşil alan kazandırıldı.

Kepez Belediyesi, Başkan Mesut Kocagöz’ün yatırım planlaması çerçevesinde yeşil alan çalışmalarını sürdürüyor.
İlçenin birçok noktasında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışması başlatan Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mahalle parkları da inşa ediyor.
Bu kapsamda imara uygun şehirleşme süreci tamamlanma aşamasına gelen Güneş Mahallesi’ne büyük bir yeşil alan kazandırıldı.  Park çalışması,  Osman Yüksel Serdengeçti Caddesi’nde, imar planında yeşil alan olan 6 bin 498 m2 alanda gerçekleştirildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mevcut ağaçları koruduğu park alanına 50’den fazla yetişmiş zeytin ağacı da dikti.
Çocuk oyun parkı ile açık hava spor aletlerinin montajının tamamlandığı yeşil alana, ahşap oturma mobilyaları da yerleştirildi. Sulama ve elektrik tesisatı çalışmaları biten parkın, çim ekiminden önce toprak tesviyesi yapıldı.  Toprak tesviyesinden sonra alana çim ekilmesiyle parkın yapımı tamamlanmış oldu.    Yeni park çalışması, bölgenin imara uygun şehirleşmesine katkı sağlarken, görsel bir kirlilikte yeşil bir güzelliğe dönüştürüldü.

ÇOCUKLARDAN KOCAGÖZ’E PARK TEŞEKKÜRÜ

İlçedeki yeni park çalışmaları en çok çocukları mutlu ediyor. Kepez’in çocukları yeni parklarla hem yeşil bir şehirde büyümü imkânına kavuşuyor hem de oyun aktivitelerini güvenli alanlarda yapabiliyor. Yeni parkta eğlenmenin tadını çıkaran Güneş Mahallesi’nin çocukları da, park hizmetinden dolayı Başkan Mesut Kocagöz’e teşekkür ettiler.  
Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin de, çocukları ve büyükleri daha çok parkla, yeşil alanla buluşturmak için de yoğun bir mesaiyle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours