Paylaşmak Güzeldir..

Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Topluluğu Anneler günü dolayısıyla ‘Annelerin ve Anneliğin Değerini Bilmek’ temalı mini bir yemek yarışması düzenledi. Antalya Valisi Hulusi Şahin’in yarışmacı, Eşi Ebru Şahin’in de jüri olarak katıldığı yarışmada renkli görüntüler ortaya çıktı.

Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Topluluğu’nun anneler gününe özel gerçekleştirdiği etkinlikte Gastronomi Topluluğu yemekhanesinde gerçekleştirilen menemen yapma yarışmasına, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen yarışmacı olarak katılırken yarışmacıların eşleri de jüri heyetinde yer aldı. Yarışmaya Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Antalya Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu ve Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik de izleyici olarak katıldı.

Gastronomi Topluluğu yemekhanesinde gerçekleştirilen etkinlikte öncelikle yarışmacılara eşit şekilde menemen yapma malzemeleri dağıtıldı. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adem Arman’ın Hakemliğinde yarışmacılar kendi tarz ve usullerine göre menemenlerini yaptılar. Sonrasında yarışmacıların eşlerinden oluşan jüri heyeti her sahandaki menemene ayrı ayrı puan vererek yarışmanın birincisini belirledi.

YARIŞMACILARA KULLANDIKLARI BIÇAKLAR JÜRİYE GÜL TAKDİM EDİLDİ

Jüri heyetinin puan verirken oldukça zorlandığı menemen yapma yarışmasının birincisi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen olurken Antalya Valisi Hulusi Şahin ikinci, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ise üçüncü oldu.Yarışma sonunda Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özentarafından yarışmacıların yemek yaparken sebzeleri doğradıkları bıçaklar yarışmacılara hediye edilirken Gastronomi Topluluğu Öğrencileri tarafından da jüri heyetine gül takdim edildi.

ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM

Etkinlikte konuşan Antalya Valisi Hulusi Şahin, “Bugün çoğu zaman basit olarak gördüğümüz işlerin bile arkasında nasıl bir emeğin olduğunu görme fırsatı yakaladık. Bize bu güzel ve keyifli günü yaşatan Akdeniz üniversitesine yürekten teşekkür ediyorum. Tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

FARKINDALIK OLUŞTURAN BİR ETKİNLİK OLDU

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen, “Çok güzel, farkındalık oluşturan bir etkinlik oldu. Gülerek söylemeliyim ki, yemek yapmak yemekten daha zormuş. Ama en zorunun da yaptığınız yemekleri birilerinin beğenisine sunmak olduğunu anladık bu vesileyle. Annelerimiz, eşlerimiz bunu her gün yapıyor ve yaşıyorlar. Onun için bizim için hazırlanan yemeğin ve o yemeğe verilen emeğin kıymetini iyi bilelim. Yemekten sonra onu hazırlayan güzel insanlara ellerine sağlık demeyi ihmal etmeyelim.  Gastronomi Topluluğu’muza bizlere bu güzel günü ve farkındalığı yaşattığı için çok teşekkür ederiz.”  ifadelerini kullandı.

NE MUTLU BİZE

Etkinlikte sonunda Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adem Arman  “Elinin değdiği her şeyde sınırsız sevgisi, hoşgörüsü, fedakarlığı, üretkenliği ve yetiştirdiği evlatlarıyla geleceğimizi şekillendiren annelerimizin kıymetini bir kez daha hatırlatabildiysek ne mutlu bize. Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden başta Antalya Valimiz Sayın Hulusi Şahin ve Kıymetli Eşleri Ebru Şahin Hanımefendi olmak üzere tüm protokole, misafir ve davetlilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours