Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Büyükşehir Belediyesi,Aksu Altıntaş Mahallesi’ne 150 milyon liralık projeyle 30 kilometrelik kanalizasyon hattı kazandırıyor. Altıntaş kanalizasyon hattı Güzeloba Mahallesi Yaşar SobutayBulvarı üzerinde yer alan mevcut kolektör hattına bağlanarak Lara Arıtma Tesisi’ne iletilecek.

Kentin yeni yerleşim noktası olma konusunda hızla ilerleyen Aksu Altıntaş Mahallesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı yatırımları sürüyor. 26 Aralık 2023’te yer teslimi yapılan proje kapsamında Altıntaş’ın üç noktasında kanalizasyon çalışması yapılıyor. Altıntaş’ın yanı sıra Lara Güzeloba Mahallesi Yaşar SobutayBulvarı üzerinde de çalışma gerçekleştiriliyor. Altıntaş kanalizasyon hattı,Güzeloba Mahallesi Yaşar SobutayBulvarı üzerinde yer alan mevcut kollektör hattına bağlanarak Lara arıtma tesissine iletilecek.Çalışmalar tamamlandığında Altıntaş Mahallesi modern ve çağdaş bir kanalizasyon hattına kavuşmuş olacak.

30 KM KANALİZASYON HATTI

Çalışmaların 2025 yılı başında tamamlanması hedefleniyor. Yaklaşık 150 milyon TL’lik bedelle hayata geçirilen proje kapsamında, toplam 30 kilometrelik kanalizasyon şebeke hattı ve kolektör hattı yapılması planlanıyor. Bu hatlarda, 200’lük, 300’lük, 400’lük, 500’lük, 800’lük ve 1000’lik çaplarda borular kullanılacak. Kanalizasyon hattının 6 kilometrelik kısmı tamamlandı.

SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Altıntaş Mahallesi sakinlerinden Mevlüt Yazıcı, çalışmaların hızla sürdüğünü belirterek “Muhittin Başkanımız elinden geldiğince bize yardımcı oluyor. Sorunlarımız büyük ölçüde çözüldü. Kalan ihtiyaçlarımızın da çözüme kavuşturulacağından ve Altıntaş’ın daha modern bir yere getirileceğinden şüphem yok. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours