Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Türkiye İş Kurumu Antalya İl Müdürlüğü arasında İŞKUR Hizmet Noktası hususunda iş birliği protokolü yapıldı.

2 Mayıs 2024 tarihinde Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lütfi Güleç ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere kurumlar arası iş birliği protokolünü imzaladı.

Protokol kapsamında Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde
E-İŞKUR portalı üzerinden;

 İş arayanların kaydı alınıp güncellenebilecek,                   

 İş arayanın profiline uygun açık işler sorgulanabilecek,

İş başvurusu alınabilecek ve başvurular takip edilebilecek,

İşsizlik Sigortası başvurusu talep dilekçesi sisteme kaydedilip talep dilekçesi ile ödeme planını sorgulanabilecek,

 İşgücü uyum programlarına başvuru yapılıp takip edilebilecek,

 İşyeri kaydı yapılabilecek,

Özel sektör işvereninin işgücü talebi alınıp sonuçlandırılabilecektir.

Bu çalışmaların yapılabilmesi adına Çalışma ve İŞKUR Antalya İl Müdürlüğü tarafından AESOB personeline çeşitli eğitimler, teknik destek ve danışmanlık hizmeti sunulacak ve yetkilendirme yapılacaktır. Bunun sonucunda Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde E-İŞKUR üzerinden destek hizmeti verilecektir.

Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lütfi Güleç ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere tarafından imzalanan bu protokol sayesinde bu tarz işlemler artık Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden de E-İŞKUR sistemi üzerinden yürütülecektir. Böylece esnaf ve sanatkara büyük kolaylık ve avantaj sağlanmış olup, artık işlemlerin İŞKUR’a gitmeden Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde gerçekleştirmesine fırsat tanınmıştır.  

AESOB Başkanı Adlıhan Dere imzalanan protokolün tüm esnaf ve sanatkara hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek bu iş birliğinin hayata geçirilmesinde destek veren İl Müdürü Lütfi Güleç’e ve ekip arkadaşlarına teşekkürlerini iletti. İl Müdürü Lütfi Güleç ise Başkan Adlıhan Dere’yi çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours