Paylaşmak Güzeldir..

Manavgat Belediyesi’nin başpehlivanı Fatih Atlı, bu yıl 25.’si düzenlenen “Kumluca Tarım ve Seracılık Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri” nde rakibi Enes Doğan’ı yenerek altın kemerin sahibi oldu.

Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne 2 başpehlivan, 3 başaltı ve 40 altyapı sporcusuyla katılan Manavgat Belediyesi, müsabakalarda gösterdiği başarılar nedeniyle şampiyonluk kürsüsündeki yerini aldı.

72 başpehlivanın katıldığı müsabakalarda finalde rakibi Enes Doğan’ı yenen Fatih Atlı, altın kemeri alarak şampiyon oldu. Alt boylarda güreşen Mehmet Başkan Bozkurt ise 3. olarak şampiyonluk kürsüsündeki yerini aldı. 10-11-12 Mayıs tarihleri arasında Manavgat Belediyesi’nin düzenleyeceği CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi’ 1’nci etabında şampiyonluk mücadelesi verecek olan Serhat Gökmen ve Fatih Atlı, sıkı bir çalışma gerçekleştireceklerini belirterek altın kemeri Manavgat’a getireceklerinin sözünü verdi.

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, başpehlivanlar Serhat Gökmen ve Fatih Atlı’nın tüm müsabakalarda başarılı olacağına inandığını söyledi. Başkan Niyazi Nefi Kara, “ Kumluca’da düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde şampiyon olan başpehlivanımız Fatih Atlı’yı yürekten kutluyorum. Fatih Atlı ve Serhat Gökmen, Manavgat’ımızın adını şampiyonluklar ve başarılar ile duyurmaya devam edecek. Bizler de ata sporuna destek vererek kentimize ve sporcularımıza sahip çıkacağız. Sporcularımıza ve güreş ekibimize başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Manavgat Belediyesi olarak güreş severlere de büyük bir sürprizimiz var. Akdeniz’in Kırkpınar’ı olan Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri, ata sporuna yakışır bir şekilde gerçekleşecek” dedi.

Manavgat Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours