Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatlarıyla 19 ilçeye yayılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevlerine bir yenisi daha eklendi. Aile bütçesine destek sunan projelerle sosyal ve halkçı belediyeciliğe öncülük eden Büyükşehir Belediyesi’nin Korkuteli’de açtığı Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi ilçenin önemli bir ihtiyacını karşılıyor.

4-6 yaş aralığındaki çocukları okul öncesi eğitime hazırlayan Korkuteli Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde çocuklar hafta içi günlerde öğretmenler eşliğinde hem öğreniyor hem de oyunlar oynayarak eğlencenin tadını çıkarıyor. Çeşitli etkinliklerle çocukların oyun becerileri gelişiyor, sosyalleşmeleri sağlanıyor. 60 öğrenci kapasiteli kreş, Korkuteli’nin önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Korkuteliler, güvenilir kreş hizmetine uygun fiyata ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Çocuklar için hazırlanan günlük program ve faaliyetler ile ilgili bilgi veren okul öncesi öğretmeni ve kreş sorumlusu Burcu Kızıloğlu,“Kreşimiz sabah 08.30’da başlayıp akşam 17.30 saatleri arasında hizmet veriyor.Kayıtlarımız devam ediyor. Çocuklarımız çeşitli etkinlikler ve oyun saatleri ile güne başlıyorlar. Çocuklarımızın gelişimine katkı sunacak besleyici öğün programlarımızı uyguluyoruz” dedi.

ÖZENLE HAZIRLANAN PROGRAM

Kreşte çocuklar için özenle hazırlanan programlarla onların sıkılmadan eğlenerek keyifli vakit geçirmeleri sağlanıyor. Lego, çeşitli oyuncaklar, drama ritim çalışmaları, bahçe etkinlikleri, oyunlar şarkılar ve danslarla hem zihin dünyalarını besleyecek hem de fizyolojik gelişimlerini sağlayacak aktiviteler gerçekleştiriliyor. Çocuklara farklı çocuklarla arkadaşlıklar kurarak paylaşmaları ve birlikte yaşamaları da öğretiliyor. Gün içerisindeki uyku saatleri ile çocuklar  dinlendiriliyor.

FİYATLAR UYGUN

Korkuteli’ne kazandırılan yeni kreş hizmetinden mutluluk duyduklarını belirten öğrenci velisi Yadigâr Yavuz, “Bu ekonomik şartlarda bu hizmet bize adeta ilaç gibi geldi. Çok cüzi bir fiyata güvenerek çocuklarımızı emanet edebileceğimiz bir kreşin olmasından son derece memnunuz.Bizleri düşünen ve yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek başta olmak üzere bu hizmette emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

AİLELER MEMNUN

Büyükşehir kreşinin çalışan anneler için önemli bir katkı ve kolaylık sunduğunu söyleyen öğrenci velisi Ayşe Şimşek “Ben çalışan bir anneyim. Çocuğumu her zaman güvenebileceğim içimin rahat edeceği bir yere emanet etmek istiyordum. Büyükşehir Belediyesi’nin ilçemizde kreş açmasından çok mutluyuz. Öğretmenlerimizin işinin ehli olması, hizmet binasının güvenilir olması benim ilk dikkat ettiğim husus. Kreş bu şartları fazlasıyla karşılıyor. Bu imkânları sunan Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum ”diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours