Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediye Tiyatrosu, sezonun son oyunlarıyla seyirci karşısına çıkıyor. Yetişkin oyunu Bir Cümbüş Bin Telaşe ve çocuk oyunu Şarkıyla Sallanan Salıncak, 27 Nisan’da seyircisini selamlayacak.

Kepez Belediye Tiyatrosu’nun usta oyuncuları tarafından sezon boyunca Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sergilenen birbirinden güzel tiyatro oyunları, bu hafta seyircisine veda edecek. Müzikli yetişkin oyunu Bir Cümbüş Bin Telaşe ve çocuk oyunu Şarkıyla Sallanan Salıncak, 27 Nisan Cumartesi günü seyircisini selamlayacak. Bir Cümbüş Bin Telaşe 34 oyun ile 15 bin seyirciye, haftada 3 seans gösterime giren Şarkıyla Sallanan Salıncak ise 88 oyun ile 39 bin seyirciye ulaştı.

BİR CÜMBÜŞ BİN TELAŞE

Geleneksel Türk Tiyatrosu temelinde seyircilerin beğenisine sunulan oyun Reruz hanımın emanet ettiği kumpanyanın ayakta kalabilmesi için Nigarın vermiş olduğu mücadeleleri antalıyor.  Paşababanın oğlu Kıvanç; Kantocu Nigarın kızı Gülnihale aşık olur. Bu imkansız aşkı tamamına erdirmek isteyen ibiş aynı zamanda Paşababa’dan Nigarın Tiyatrocu olduğunu gizlemeye çalışır. Oyunun yönetmenliğini Özge Efe ve Derya Bütev yaptı.

ŞARKIYLA SALLANAN SALINCAK

Dostluk, paylaşım ve sevginin bütün engelleri aşarak insanları birbirine bağlayan önemli faktörlerden biri olduğunu, kibir ve bencilliğin insanı sadece yalnızlığa ve çaresizliğe mahkum ettiği anlatılıyor. Bahçevan Püskül, her şeye kızan ve söylenen Hımhım hanımı mutlu etmek için onun eskiden çok sevdiği salıncağını çıkarıp bir ağaca bağlar. Hımhım hanım bu salıncağı görünce çok sevinir ve eski günlerdeki gibi sallanmak ister. Ne var ki salıncağın bir sırrı vardır ve artık sallanmamaktadır. Salıncağın yeniden sallanması için bu sırrın çözülmesi gerekecektir. Oyunun yönetmenliğini Derya Bütev ve Batuhan Ünlü yaptı.

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours