Paylaşmak Güzeldir..

Kepez Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı muhteşem etkinliklerle kutladı. Dokuma Park’taki 23 Nisan kutlamalarına birbirinden güzel gösteriler sergileyen bayramın sahipleri çocuklar damga vurdu.

Kepez’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Kepez Belediyesi’nde başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlama etkinlikleri öğleden sonra Dokuma Park’ta devam etti. 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Dokuma Park’ta bando eşliğinde kortej düzenlendi. Bayram kortejine; CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez, il ve ilçe yönetimleri, Kepez Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dokumapark’taki coşkulu kutlamaların açılış konuşmasını Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi CHP Meclis Üyesi Prof. Dr. Refik Emre Altekin, gerçekleştirdi. Prof. Dr. Altekin, tüm dünya çocuklarının bayramını kutladı.  Bugünün, halk iradesinin ülke yönetimine geçtiği hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu 23 Nisan 1920’nin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Altekin, “Milletçe duyduğumuz gurur ve mutluluk çok büyüktür.” dedi. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün sevgi ve salamlarını ileten Prof. Dr. Altekin, “Bu anlamlı günde aramızda olmasa da; tüm kalbiyle burada olduğunu bilmenizi ve sadece bugün değil tüm milli bayramlarımızı Türkiye Cumhuriyeti’ne, kurucularımıza ve Türk halkına yakışır bir biçimde büyük bir coşkuyla kutlayacağımızdan şüpheniz olmasın ister. “ diye konuştu.

BAŞKAN KOCAGÖZ’ÜN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün kendisi ile ilgili alınan kararın kamu vicdanını yaralayan hukuki süreçte egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu belirten ve tam da bu yaşanılan sürecin bir göstergesi olduğunu da sözlerine ekledi. Etkinlik alanındaki çocuklara seslenerek; “Sevgili çocuklar, Mesut amcanız sizlere güzel ve eğlenceli vakit geçirmeniz adına 23 Nisan hediyesi olarak bu programları düzenledi. 23 Nisan’da Dokuma Park müzelerinin ücretiz olarak hizmet vermesini sağladı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere armağan ettiği bu değerli günde gönlünüzce eğlenin. Çünkü sizler her şeyin en iyisine layıksınız. Mesut Başkanımızda en yakın zamanda sizlerle kucaklaşacağı günü heyecanla bekliyor ve gözlerinizden öpüyor. “dedi.

ÇOCUKLARIN BAYRAMINI KUTLADI

Prof. Dr. Altekin, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir kez daha kutluyorum. Tüm çocuklarımıza Mesut Başkanımız adına iyi eğlenceler diliyorum” diyerek, sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından program sahne etkinlikleriyle devam etti.

DOKUMA PARK’TA GÖRÜLMEMİŞ YOĞUNLUK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin coşkulu bir şekilde gerçekleştirildiği Dokuma Park’ta,  bugüne kadar görülmemiş bir yoğunluk yaşandı. Çok sayıda vatandaş öğle saatlerinde kutlama etkinlikleri için Dokuma Park’a geldi. Dokuma Park’taki program; maskot dans etkinlikleri, bilim show gösterisi, buble show, jonglör show etkinlikleri ile devam etti. Kepez Belediyesi’nin Nasrettin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin Özgürlük, Ahatlı, Teomanpaşa, Erenköy, Varsak ve Sakarya şubesi öğrencilerinin gösterileri etkinliklere renk kattı. Halk Oyunları Yarışması Antalya birincisi Hanım Ömer Çağıran İlkokulu da birbirinden güzel oyunlar sergiledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, 25. Uluslararası Antalya Çocuk Festivali Gala Gösterileri de, dünya ülkelerinden şehre gelen misafir çocuklarla gerçekleştirildi. Antalyalı çocuklar, Kepez Belediyesi’nin düzenlediği kutlama etkinlikleri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın heyecanını doyasıya, coşkuyla yaşadı.

 Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours