Paylaşmak Güzeldir..

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 23 Nisanın; sadece kurtuluş mücadelesinin değil, ülkemizin çağdaş uygarlık yolculuğunun da en önemli kilometre taşlarından biri olduğunu söyledi.

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Güngör, mesajında şu ifadelere yer verdi: “23 Nisan 1920’ de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın kalesi ve ulusun iradesinin adıdır. 23 Nisan;  sadece kurtuluş mücadelesinin değil, ülkemizin çağdaş uygarlık yolculuğunun da en önemli kilometre taşlarından biridir. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı 23 Nisan, kayıtsız şartsız milli iradesinin üstünlüğünün kabulü, ilanı ve Türk milletine bırakılan en büyük mirastır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Ve bu anlamlı armağanla Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK çocuklara önem verdiğini ve bizlerin de vermemiz gerektiğini açıkça beyan etmiştir.

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olması münasebetiyle bütün dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden evrensel bir bayram olan 23 Nisan’ı ve TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümünü millet olarak coşkuyla kutluyoruz.

ÇOCUKLARIMIZ HER ALANDA OLDUĞU GİBİ EKONOMİ KULVARINDA DA BİZİ GELECEĞE TAŞIYACAKTIR

MATSO ailesi olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ihmal etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü çocuklarımız geleceğimizdir. Meraklı ve öğrenmeye aç, yeniliklere ve değişime açık, bilimin ışığında yetişecek yeni nesiller her alanda olduğu gibi ekonomi kulvarında da bizi geleceğe taşıyacaktır. Bu nedenle çocuklarımızın başarılarını teşvik etmeliyiz. Çocuklarımız bizim gücümüzün menşei olan bu değerler yardımıyla Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ve hatta ilerisine ulaşmalıdır.

 Bu vesile ile sevgi dolu yürekleri ile geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin ve TBMM’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz”

Manavgat Ticaret Ve Sanayi Odası /Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours