Paylaşmak Güzeldir..

“Halkçı Belediyecilik” sloganıyla yeni döneme başlayan Manavgat Belediyesi, Çeltikçi Mahallesi’nde park yapımına başladı.

Daha yeşil bir Manavgat için çalışmalarına devam eden Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Çeltikçi Mahallesi 184 ada 31 parseldeki2500 metrekarelik alanda düzeltme ve bordür çalışmaları yapıyor. Park içerisinde çocuk oyun grupları, açık alan spor aletleri, dinlenme alanları ve voleybol ve basketbol sahaları yer alacak.7’den 70’e tüm vatandaşlar düşünülerek yapımına başlanan parkın peyzaj düzenlemesi de kent estetiğine uygun olarak düzenleniyor. Modern tasarımı ve estetik görüntüsüyle Çeltikçi Mahallesi halkına hizmet vermesi planlanan park sayesinde, vatandaşların huzur ve güven içinde yararlanabileceği bir sosyal alan oluşturulacak. Halkın ihtiyaçlarına düşünülerek tasarlanan parkın çok yakında hizmete girmesi planlanıyor.

YEŞİL BİR MANAVGAT OLACAK

Manavgat’ın yangınlarla birlikte doğa harikası güzelliklerini kaybettiğini söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat’ın çehresini değiştirecek yeşil alan çalışmalarına imza atacaklarını söyledi. Kara, “Büyük Manavgat yangını ve daha öncesindeki yangınlarda Manavgat’ın doğa harikası yeşil alanları kayboldu. Bu dönem Manavgat’ın çehresini değiştirecek, Manavgat’ı yeşilin başkenti yapacağız. Halkımızın aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirebileceği, konforlu ve estetik yeni yeşil alan projelerini hayata geçireceğiz. Kişi başı aktif yeşil alan miktarımızı artıracağız. Gelecek nesillerimizi daha iyi ve sağlıklı bir çevrede sahip olması için çevresel sürdürülebilirlik noktasında adımlar atacağız.” dedi.

Manavgat Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours