Paylaşmak Güzeldir..

CHP’li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasının ardından Antalya tek yürek oldu. CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, ‘Hukuksuzluğa son verin’ çağrısı yaptı.

31 Mart seçimlerinde Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz’ün, ifadesine başvurulmak üzere çağrıldığı Antalya Adliyesi’nde tutuklanmasının ardından Antalya’da yer yerinden oynadı. CHP İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarının ve vatandaşların katılımıyla Antalya Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Kamacı, demokrasiye sahip çıkmanın ve verilen oylara sahip çıkmanın önemine vurgu yaparken, “Demokrasiye sahip çık, verdiğin oylara sahip çık” dedi.

HUKUKSUZLUĞA SON VERİN

Tutuklanma haberinin ardından Antalya’ya gelen CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, yaşanan olay ve sonrasındaki süreci anlattı. Çok acı bir olay yaşandığını belirten Başarır, haberi aldıktan sonra yaklaşık 26 saat boyunca kurtarma çalışmalarına katıldıklarını hatırlattı. Başarır, “Tek isteğimiz oradaki vatandaşlarımızın kurtarılmasıydı. Ancak dinlenmeden ifade almak için çağrılmış olmasına rağmen, altta ekip otosu aşağıda bekletiliyordu. Bilgi edinmek için çağırılan belediye başkanımız haksız bir şekilde tutuklandı” diye konuştu.

“BASKIYLA KARAR VERMEYİN”

30 yıl sonra yüzde 50 ile seçilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e karşı bir hazımsızlık olduğunu belirten Başarır, “Artık seçilen belediye başkanlarımıza mahkemeler, birilerinin baskısıyla karar vermesin. Değerli yargıçlara sesleniyorum, bu hukuksuzluğa son verin. Belediye başkanı seçilmiştir, onun yeri hapishane değil belediye binasıdır. CHP olarak gerekirse belediye, adliye, cezaevi önünde günlerce nöbet tutarız. Anlımızın akıyla kazanmış olduğumuz mazbatayı hukuksuz bir kararla teslim etmeyiz. Dosyayı okuyun, delillere bakın” dedi.

“İSTİFASINDAN SONRA 3 KEZ BAKIM YAPILMIŞ”

Başarır, “İstifadan sonra 3 kez bakım yapılmış. Mesut Başkanın ne imzası ne de sorumluluğu vardır. Sanayi Teknoloji Bakanlığı onay vermiştir. Hakkımızı, Antalya’nın Kepez halkının hakkını kimselere yedirmeyiz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours