Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Adalet ve İnsan Hakları Platformu(AHİP) Başkanı Av. Mücahit Gündoğdu, Antalya’daki teleferik kazasıyla ilgili tutuklanan 5 kişi arasında 31 Mart’ta CHP’den Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz de var olmasının tamamen siyasi bir karar olduğunu söyledi.

AHİP Başkanı Av. Mücahit Gündoğdu Teleferik kazasında ölen KHK’lı hakim Memiş Gümüş için çok üzgünüm ama başkan Mesut Kocagöz haksız yere tutuklandı. Tamamen siyasi bir tutuklama. Neden mi?

Teleferiğin işletmesi CHP Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Anet Şirketi yapıyordu. Kocagöz bu şirketin genel müdürüydü ama seçim çalışmaları nedeniyle 5 ay önce istifa etmişti. Kepez Belediyesi 15 yıldır AKP’deydi. AKP’den istifa edip CHP’ye katılan Mesut Kocagöz Kepez Belediye Başkanı seçildi. AKP Kepez Belediyesi’ni kaybetmeyi hazmedemedi. Bu tutuklama Kepez’i kaybetmenin hıncı, başka bir şey değil. Erzincan’da hala toprak altında insanlar var, niye kimse tutuklanmadı? “dedi.

Av. Mücahit Gündoğdu, zaten Kocagöz savunmasında “Benim görev yaptığım süre zarfında rutin bakımlar ile ağır bakımların eksiksiz yapıldığı, Anet A.Ş. Yönetim kurumuna Mega Tower isimli şirket tarafından sunulmaktadır, raporlar düzenli olarak çift heyet tarafından kontrol edilmektedir. Suçsuzum.”  ifadesinde bulunduğunu belirtti. Gündogdu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: Buda gösteriyor ki hiçbir somut bulgu yokken siyasallaşan yargı siyasilerden talimat alarak yargıyı siyasete alet etti.”

Abdurrahman Büyükkeskin / Haber

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours